Zaburzenia erekcji – czym mogą być spowodowane?

Przechwytywanie

Zaburzenia erekcji lub impotencja oznaczają, że nie możesz uzyskać erekcji. Może to również oznaczać, że nie jesteś zadowolony z rozmiaru lub twardości erekcji lub z tego, jak długo trwają erekcje. W przeszłości uważano, że zaburzenia erekcji są spowodowane problemami psychologicznymi. Obecnie wiadomo, że u większości mężczyzn zaburzenia erekcji są spowodowane problemami fizycznymi. Najczęściej są one związane z ukrwieniem prącia.

Co powoduje zaburzenia erekcji?

Istnieją różne typy i przyczyny zaburzeń erekcji. Poniżej niektóre z najczęstszych.

Przedwczesny wytrysk – jest to niezdolność do utrzymania erekcji wystarczająco długo dla obopólnej przyjemności z powodu zbyt szybkiego kulminacji.

Lęk – najczęściej jest to spowodowane stresem.

Depresja – może wpływać na zdolność do erekcji. Niektóre leki przeciwdepresyjne powodują również problemy z erekcją.

Organiczna impotencja – dotyczy to tętnic lub żył prącia. Jest to najczęstsza przyczyna zaburzeń erekcji, zwłaszcza u starszych mężczyzn. Może to być związane ze stwardnieniem tętnic w całym ciele.

Uraz lub przeciek żylny w prąciu może również powodować zaburzenia erekcji.

Cukrzyca – zaburzona erekcja występuje często u mężczyzn z cukrzycą. Powoduje wczesne i ciężkie stwardnienie tętnic.

Problemy z nerwami kontrolującymi erekcje często występują również u mężczyzn z cukrzycą.

Przyczyny układu nerwowego. Kilka problemów z układem nerwowym może prowadzić do zaburzeń erekcji. Na przykład stwardnienie rozsiane, udar oraz urazy rdzenia kręgowego i nerwów.

Uszkodzenie nerwów podczas operacji miednicy może powodować zaburzenia erekcji.

Impotencja wywołana lekami. Leki na ciśnienie krwi, leki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne, krople do oczu na jaskrę i leki stosowane w chemioterapii raka to tylko niektóre z wielu leków, które mogą powodować zaburzenia erekcji. Impotencja wywołana hormonami.

Nieprawidłowości hormonalne mogą powodować zaburzenia erekcji. Należą do nich zwiększona prolaktyna, hormon wytwarzany przez przysadkę mózgową. Obejmują one również nadużywanie steroidów przez kulturystów, zbyt dużo lub zbyt mało hormonu tarczycy oraz hormony stosowane w leczeniu raka prostaty.

W rzadkich przypadkach niski poziom testosteronu powoduje zaburzenia erekcji – ale może być powiązany z zaburzeniami wzwodu.

Wybór stylu życia. Palenie, nadmierne spożywanie alkoholu, nadwaga i brak ćwiczeń również mogą prowadzić do zaburzeń erekcji.

Kto jest zagrożony zaburzeniami erekcji? Jak już wiesz, jest to objaw związany z wieloma problemami zdrowotnym.

Jakie są objawy zaburzeń erekcji?

Objawem zaburzeń erekcji jest niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji dostatecznie mocnej do uprawiania seksu. To też może oznaczać, że w ogóle nie możesz uzyskać erekcji. Lub może to oznaczać, że nie możesz uzyskać erekcji konsekwentnie lub możesz uzyskać tylko krótkie erekcje, a https://viagra.edu.pl/kamagra.html mogą okazać się pomocne.

Jak diagnozuje się zaburzenia erekcji?

Diagnoza zaburzeń erekcji może obejmować przegląd stanu zdrowia i historii seksualnej. Może to ujawnić problemy, które prowadzą do zaburzeń erekcji. Może również pomóc Twojemu lekarzowi odróżnić problemy z erekcją, wytryskiem, orgazmem lub pożądaniem seksualnym.