Często wyjeżdżasz w podróże służbowe? Jak zadbać w tym czasie o dietę?

brooke-lark-W9OKrxBqiZA-unsplash

Podróże służbowe rozbijają nieco codzienne, uregulowane życie. Trzeba spędzić kilka dni poza domem, spać w hotelu, a także być skazanym na jedzenie na mieście czy w hotelowej restauracji. Jednak także i w takich warunkach można zadbać o swoją codzienną dietę bez większych odstępstw.

Zdrowa dieta wymaga odpowiedniego planu, przygotowania, a także systematyczności. Bez względu na to, czy gotujemy sobie sami, czy zamawiamy gotowe posiłki dietetyczne, konieczne jest regularne odżywianie się, pilnowanie pór posiłków. Jeśli nie jemy regularnie, nawet najlepsza i najzdrowsza dieta może nam nie do końca wyjść. Jeśli przerwy między posiłkami są zbyt duże, organizm sięga do zapasów, a następnie rekompensuje to sobie chociażby wieczornym podjadaniem. Dlatego też pilnowanie pór posiłków to jedna z najważniejszych kwestii w przypadku zdrowej diety. Kolejną kwestią jest jakość produktów, pełnowartościowe i dobrze zbilansowane posiłki. Dla osób wprawionych przygotowanie sobie zdrowej diety nie wydaje się mocno skomplikowane, problem może się jednak pojawić w sytuacji, gdy wybieramy się w podróż służbową i nie mamy pod ręką ani swojej kuchni, ani lodówki, ani firmy cateringowej, z której usług na co dzień korzystamy.

Dobrze zaplanuj, co będziesz jeść

W podróży służbowej jedzenie bywa dosyć przypadkowe. Najczęściej jemy gdzieś na mieście, w barach szybkiej obsługi. Nie jest to dobre i zdrowe odżywianie, dlatego warto nieco się do wyjazdu przygotować. Jeśli podróż będzie krótka, można zabrać ze sobą własne posiłki lub zdrowe przekąski, które pozwolą nam przetrwać chwile głodu za kółkiem czy w hotelu. Dobrze jest również zorientować się, jakie są dobre i sprawdzone lokale w mieście, do którego się wybieramy i właśnie tam zamówić posiłki, które będą nam odpowiadały. Warto jednak pamiętać, że podróż służbowa rządzi się swoimi prawami, najczęściej trwa dosyć krótko. Nawet, jeśli w tym czasie pojawią się jakieś odstępstwa od naszej codziennej, przemyślanej diety, świat się nie zawali i kilka gorszych posiłków raczej nie będzie miało wpływu na naszą kondycję czy samopoczucie.

Neo Hotel Airport Kraków

Oczyszczanie organizmu, usuwanie toksyn

Jeśli często podróżujemy służbowo, a co za tym idzie – również często zdarza nam się jeść w przypadkowych miejscach, warto po powrocie zadbać o oczyszczanie organizmu, usuwanie toksyn. Przyda się również skorzystanie z preparatów zwalczających pasożyty. Będzie to skuteczne, gdy wracamy z dalszych podróży, w których jedzenie było słabej jakości i nie do końca mieliśmy wpływ na to, co jemy. Na https://inrb.pt/germixil/ można znaleźć sprawdzone preparaty, które pomagają w walce z pasożytami. Dobrym rozwiązaniem są też domowe sposoby na oczyszczanie i odtruwanie organizmu. Wiele osób decyduje się na przykład na post warzywno-owocowy, który trwa kilka czy kilkanaście dni. W tym czasie jemy jedynie warzywa i owoce w różnej postaci, co pozwala na odciążenie organizmu, usunięcie złogów z przewodu pokarmowego, a także na szybką poprawę samopoczucia.