Jak babska impreza, to tylko sushi – testujemy Sushi Friends w Krakowie

sushi-na-dowoz-sushi-friends

Ostatnie tygodnie były dla mnie dosyć ciężkie i bardzo pracowite. Zmiana stanowiska, nowe obowiązki i zadania oraz nieustanny brak czasu zdecydowanie zawładnęły moją głową. Dlatego kiedy jedna z moich przyjaciółek zarządziła weekendowy reset, stwierdziłam, że coś takiego bardzo mi się przyda. Wraz z jeszcze trzema innymi kumpelami, umówiłyśmy się, że zrobimy sobie babski weekend w moim mieszkaniu. Świętowanie miałyśmy rozpocząć w piątek po pracy od wieczoru z komediami romantycznymi, winem i…sushi.

Sushi + komedie romantyczne = wieczór idealny

Razem z przyjaciółkami jesteśmy ogromnymi fankami sushi, dlatego zawsze gdy nadarzy się okazja do spotkania, zamawiamy zestaw z jednego z naszych ulubionych lokali. Tym razem postanowiłyśmy wypróbować czegoś nowego. Odpaliłyśmy mój stary, wysłużony komputer i wpisałyśmy frazę „sushi Kraków”. Oczywiście wyników było sporo, jednak moja uwagę przykuła ciekawa nazwa miejsca, o którym jeszcze nie słyszałam – Sushi Friends Kraków przy ulicy Klonowica 26.

Szybko sprawdziłam opinie pozostawiane przez użytkowników w Google i okazało się, że ten stosunkowo nowy lokal cieszy się dobrymi recenzjami, a wybór zestawów w przystępnych cenach jest bardzo duży.

Zdecydowałyśmy się zaszaleć i na 5 osób zamówiłyśmy zestaw 100 rolek, a mianowicie:

  • California awokado/kampyo z mango
  • California dorada
  • California krewetka tempura massago ryżowe
  • California kurczak batat
  • California łosoś tobico
  • Futomaki ryba maślana
  • Hosomaki łosoś pieczony
  • Hosomaki łosoś
  • Hosomak ogórek
  • Hosomaki oshinko tempura.

Do tego wszystkiego, zdecydowałyśmy się na 2 butelki białego, wytrawnego wina oraz komedię romantyczną z naszym ukochanym Hugh Grantem i byłyśmy gotowe na wieczór.

Chyba zostaniemy przyjaciółmi

Przed złożeniem zamówienia, sprawdziłam strefy dostawy sushi w Krakowie na stronie internetowej Sushi Friends i mimo, że mieszkam na obrzeżach Krakowa, nie było to problemem pod kątem dostawy zestawu. Nasze zamówienie było pod drzwiami po godzinie oczekiwania. Myślę, że to dobry czas, zważywszy, że był to piątkowy wieczór w Krakowie. Cena jaką zapłaciłyśmy za cały zestaw to 100 zł, co jest prawdziwą okazją, ponieważ zdarzało mi się zamawiać dwa razy mniejsze zestawy za taką samą kwotę. Ale przejdźmy do samego sushi i jego smaku. Jako prawdziwe koneserki sushi, które w swoim życiu zjadły już niejedną rolkę, byłyśmy bardzo ciekawe jakości tego dania. Co prawda pozytywne opinie w Google sprawiły, że spodziewałyśmy się poprawnego, a nawet dobrego sushi ale to co otrzymałyśmy to było więcej, niż się spodziewałyśmy! Rolki były bardzo dobrze przygotowane, nic się nie rozpadało a same połączenia smaków świetnie dobrane. Sushi po prostu rozpływało się w ustach! Zestaw był bardzo duży, nie zabrakło w nim propozycji rybnych i wegetariańskich, a nawet rolek z kurczakiem. Ryż był wilgotny ale nie rozgotowany, wszystkie składniki świeże a warzywa chrupiące i jędrne. Wszystko wspaniale komponowało się z sosem sojowym oraz białym, wytrawnym winem. To była prawdziwa uczta! Nawet nie wiem kiedy wszystkie rolki zniknęły ze stołu, a my zgodnie uznałyśmy, że Sushi Friends zostanie naszym przyjacielem na długo.

 

Polecamy:
Klimatyzacja w domu i firmie – dlaczego warto ją zainstalować?