Kto jest dobrym kandydatem na implanty dentystyczne i inne ważne pytania

Przechwytywanie

Co to są implanty dentystyczne? Sam implant dentystyczny nie jest zębem! Implant dentystyczny to proteza zastępująca brakujące zęby. Zasadniczo jest to mały tytanowy słupek / element mocujący, który jest wkładany do kości szczęki, na górze której można zamocować pojedynczą koronę (czapkę), stały most, protezę częściową lub pełną protezę. Gdy implant zintegruje się z kością, do implantu zostaje podłączona struktura zwana filarem, a następnie sztuczny ząb / zęby. Dlatego „implant ząb” składa się z 3 części: samego implantu, zaczepu i sztucznego zęba.

Kto jest dobrym kandydatem na implanty dentystyczne?

Niemal każdy, kto brakuje jednego zęba, wielu zębów lub wszystkich zębów, jest kandydatem do implantów dentystycznych. Porozmawiaj ze swoim protetykiem w sprawie swoich konkretnych potrzeb.

Jakie są zalety implantów dentystycznych?

Ludzie są „obdarowani” dwoma zestawami zębów (mlecznymi i dorosłymi / stałymi). W przypadku utraty pojedynczego zęba stałego lub wielu zębów w wyniku próchnicy lub choroby dziąseł, implanty dentystyczne mogą teraz zastąpić je jako trzeci zestaw zębów stałych! Owe implanty Szczecin dentystyczne mogą przetrwać całe życie i mogą poprawić Twój wygląd, pewność siebie i zdolność do spożywania pokarmów, które lubisz, oraz aktywnego trybu życia bez martwienia się o zęby. Implanty dentystyczne są wykonane z tytanu i nigdy nie mogą ulec próchnicy!

Jakie są wady implantów dentystycznych?

Jak każdy drobny zabieg chirurgiczny jamy ustnej, istnieje ryzyko infekcji, zapalenia i bólu, ale Twój Stomatolog Szczecin omówi, jak można sobie z nimi poradzić w konkretnej sytuacji. Jeśli nie ma dostępnej kości do umieszczenia implantu, może być konieczne wykonanie przeszczepu kości i dziąseł, co może zwiększyć koszt leczenia. Jednak początkowa inwestycja może się opłacić w dłuższej perspektywie.

Ile kosztują implanty i czy ubezpieczenie pokrywa ten koszt?

Ogólnie rzecz biorąc, koszt zastąpienia pojedynczego zęba implantem dentystycznym jest prawie taki sam, jak zastąpienie go zwykłym mostem stałym. Leczenie implantologiczne może kwalifikować się do pewnego ubezpieczenia, ale sytuacje są różne. Koszt zależy od potrzeb pacjenta, ilości kości i regionu. Protetyk dokona oceny na podstawie Twoich indywidualnych potrzeb.

Jaki jest wskaźnik sukcesu implantów dentystycznych?

Różni się w zależności od osoby, zdrowia i nawyków. Dla zdrowej osoby z dobrą higieną jamy ustnej i dobrym zdrowiem implanty dentystyczne są przewidywalne, a wskaźniki sukcesu przekraczają 90-95 procent.

Czy implanty dentystyczne są trwałe?

W przeciwieństwie do zębów naturalnych implanty dentystyczne nie są podatne na choroby zębów, takie jak próchnica – jednakże zdrowie dziąseł ma kluczowe znaczenie dla utrzymania trwałego sukcesu implantu. Świadoma opieka domowa przez pacjenta oraz regularne profesjonalne czyszczenie i przeglądy to podstawowe elementy trwałości implantu. Każdy pacjent jest inny, a sukces zależy od diagnozy i planowania, historii medycznej i wielu innych czynników.