Po czym poznać dobry hotel?

3a877cc66f5c860aad171188732b74fe_600x338

Wybór hotelu nie zawsze jest prostym zadaniem, szczególnie jeżeli w okolicy jest ich wiele i mają podobny zakres usług w swojej ofercie. Jak w takiej sytuacji możemy sobie pomóc i upolować właśnie ten, który będzie najbardziej zgodny z naszymi wymaganiami i oczekiwaniami? Po czym poznać, że hotelowi faktycznie zależy na nas, jako na gościu? W jaki sposób wyróżniają się miejsca nietuzinkowe, ciekawe i po prostu zapraszające nas do spędzenia w nich urlopu lub jednego wieczora po podróży służbowej?

1. Tempo reagowania na pytania i jakość obsługi

2. Indywidualne podejście do gościa

3. Cena adekwatna do oferowanego standardu

Tempo reagowania na pytania i jakość obsługi

Jeżeli jedziemy w podróż służbową lub po prostu na urlop, zapewne zależy nam na jak najlepszej obsłudze miejsca, w którym będziemy nocować. Dotyczy to zarówno kontaktu bezpośredniego, na przykład z recepcją, jak i wcześniejszego umawiania naszego pobytu. Jeżeli hotel odpowiada szybko i sprawnie na nasze pytania, a także nie szczędzi dodatkowych informacji, możemy być pewni, że zależy mu na nas jako na gościu, oraz że nie będziemy żałować wydanych w tym miejscu pieniędzy. Coraz częstszą praktyką jest także przydzielanie gościom swoistych “opiekunów”, do których ci zawsze mogą zgłosić się, jeżeli mają jakieś dodatkowe pytanie.

Indywidualne podejście do gościa

hotel helKażdy z nas jest inny, w związku z czym każdy wymaga nieco innego podejścia i standardu. Dobre miejsca, jak Hotel Krakus, doskonale o tym wiedzą i dlatego są w stanie zapewnić nam maksimum komfortu, na jaki możemy liczyć spędzając urlop czy podróż służbową w hotelu. Indywidualne podejście dotyczy nie tylko specjalnych zachcianek gościa, ale także tych najprostszych rzeczy, jak zadbanie, by alergik nie otrzymał w posiłku produktów, które go uczulają, czy by nie przeszkadzać zmęczonemu podróżnikowi, jeżeli o to prosi.

Cena adekwatna do oferowanego standardu

Porównanie ceny do jakości, jaką za nią otrzymujemy zazwyczaj  jest najważniejszym wyznacznikiem dobrego hotelu. Owszem, miejsca wyjątkowe mają również wyjątkowe ceny, jednak w zdecydowanej większości z nich spędzenie czasu w hotelu jest warte takiej kwoty. Warto pamiętać, że jeżeli wybieramy miejsce ponad lokalny standard, często możemy liczyć się z możliwością skorzystania z dodatkowych atrakcji, jak SPA, basen, siłownia czy sala kinowa. W przypadku podróży służbowej może być to szczególnie przydatne, zwłaszcza gdy jesteśmy zmęczeni po całym dniu pracy i chcemy po prostu zrelaksować się i odpocząć.