Nowy telefon czy z drugiej ręki?

girl-1848478_1280

Kupno telefonu komórkowego to problem, z którym spotka się każdy, zwłaszcza w dobie smartfonów. Co kilka lat smartfon w ręku nie nadąża za twoim rytmem, różne problemy, takie jak ogłuszenie, awaria i niemożność grania w nowe gry, będą podświetlone.

W tym momencie staniemy przed problemem: kupić nowy telefon czy telefon z drugiej ręki?

Większość osób wybierze nowo wystawiony telefon. Niektórzy mogą tego nie rozumieć, ale niektórzy wybiorą używane telefony komórkowe. W niektórych przypadkach kupowanie używanego telefonu komórkowego jest czynnością bardzo ekonomiczną.

Jak szybka jest aktualizacja telefonu komórkowego? Nie jest przesadą użycie słowa „zadziwiająca” na określenie jego szybkości. Zaawansowana technologia stosowana w telefonach komórkowych również zmienia się z każdym dniem. Na przykład technologia odcisków palców jest nowatorska i praktyczna – a pojawiła się kilka lat temu. Ale teraz mamy do zastąpienia bezpieczniejszą i wygodniejszą technologię rozpoznawania twarzy. Jednocześnie dynamicznie rozwija się rynek używanych telefonów komórkowych. Wracając do tego pytania, po co kupować telefon taki jak iphone 7 plus używany z drugiej ręki?

Najbardziej oczywistą zaletą jest jego przystępność cenowa.

Gdy pojawi się nowy telefon, oznacza to, że modele poprzedniej generacji będą tańsze na rynku wtórnym. Różnica między telefonem używanym a nowym w cenie jest wielka. Jeśli kupisz telefon z drugiej ręki, zaoszczędzisz dużo pieniędzy niż kupując nowy.

Poznaj swoją psychologiczną satysfakcję

Niektórzy myślą, że kogoś nie stać na nowiutki telefon, więc kupować telefon z drugiej ręki? Całkowicie nie! Przypadkowe wydawanie pieniędzy jest zachowaniem bogatym, wiele osób jest bardziej skłonnych do dążenia do wysokiej wydajności kosztowej. Co więcej, zakup telefonu w korzystnej cenie może dać satysfakcję psychiczną i jest niezastąpiony.

Kupowanie iPhone’a z drugiej ręki również satysfakcjonuje użytkownika, że można korzystać z iPhone’a po niższych kosztach. Ponadto może również przyczynić się do ochrony środowiska. W końcu kupowanie używanego iPhone’a może również promować recykling zasobów.

Telefon z drugiej ręki ma wyższą wartość utrzymania.

Załóżmy, że kupujesz telefon z drugiej ręki. Po pewnym czasie użytkowania możesz go odsprzedać. Strata jest mniejsza w porównaniu z zakupem nowego telefonu i używaniem go przez rok, a następnie jego sprzedażą. Jest to również bardzo zrozumiałe, oryginalna cena z drugiej ręki jest stosunkowo niska, wykorzystałeś rok do odsprzedaży, cena nie będzie znacznie gorsza, zachowaj większą wartość.

Chociaż spotyka się również z czyimś hobby kolekcjonerskim. Wiele starych modeli nie jest już dostępnych w sprzedaży, wystarczy udać się na rynek wtórny, aby je znaleźć, niektóre starsze klasyczne modele są nawet droższe niż wcześniej.

Używany telefon z drugiej ręki, zalety i wady telefonu zostały wyeksponowane, aby kupujący mógł w pełni zrozumieć działanie telefonu. Jest to wskazówka dla kupującego przy wyborze telefonu. Podsumowując, kupując telefon z drugiej ręki, możesz zaoszczędzić więcej pieniędzy, ale w ostatecznym rozrachunku każdy ma swój wybór, a co z Twoim?