W tych sytuacjach lepiej wypożycz samochód!

IMG_3496bfree

W każdym większym mieście działa co najmniej jedna wypożyczalnia samochodów, która swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Kiedy warto skorzystać z proponowanych na wynajem pojazdów?

Samochód z wypożyczalni nie tylko na wakacje

Wielu kierowcom wypożyczenie pojazdu z wypożyczalni kojarzy się przede wszystkim z wakacjami. Korzystając z oferty działającej w danym mieście wypożyczalni, można szybko wybrać samochód, by zwiedzać okolicę. Właściciele takich punktów nie ograniczają się jednak wyłącznie do wynajmu pojazdów turystom – współpracują również z lokalnymi klientami, w tym przedsiębiorcami.

pexels-photo-1131575

Auto zastępcze z wypożyczalni – poznaj swoje prawa

Wciąż niewiele osób poszkodowanych ma świadomość praw, jakie przysługują im po kolizji czy wypadku. Jeżeli pojazd uległ uszkodzeniu, to z OC sprawcy poszkodowany kierowca ma prawo do samochodu zastępczego – uregulowaniem rachunku za jego wynajem zajmie się firma ubezpieczeniowa sprawcy zdarzenia drogowego.

Aby skorzystać z samochodu zastępczego, wystarczy skontaktować się z wybraną wypożyczalnią – ubezpieczyciel nie ma prawa uzależniać opłacenia rachunku za wynajem samochodów Wrocław od skorzystania z oferty wskazanej przez niego wypożyczalni. Jedyną kwestią, o której musi pamiętać poszkodowany kierowca, jest wybór samochodu w takim samym segmencie jak uszkodzony.

We Wrocławiu pojazd zastępczy z OC sprawcy szybko i bez zbędnych formalności można wypożyczyć w wypożyczalni Prestige Car.

pexels-photo-804130

Wynajem długoterminowy pojazdów – rozwiązanie dla firm

W wielu przypadkach prowadzenie biznesu wiąże się z koniecznością posiadania pojazdu. Nie każdy przedsiębiorca może jednak pozwolić sobie na zakup samochodu, inni z kolei nie chcą angażować w ten sposób posiadanego kapitału, gdyż auta szybko tracą na wartości. W takiej sytuacji warto skorzystać z alternatywy – leasingu lub długoterminowego wynajmu pojazdu.

Między leasingiem a długoterminowym wynajmem samochodu jest sporo różnic. Najważniejsze dotyczą:

  • okresu, przez jaki przedsiębiorca będzie mógł korzystać z pojazdu – np. wspomniana już wypożyczalnia Prestige Car proponuje pojazdy na okres od 1 do 36 miesięcy,
  • obsługi pojazdu – w przypadku opcji wypożyczenia samochodu to na wypożyczalni spoczywa m.in. ubezpieczenie auta, wymiana ogumienia czy likwidacja szkód,
  • braku konieczności wykupienia pojazdu po zakończeniu umowy – w momencie wygaśnięcia umowy przedsiębiorca zwraca pojazd i nie ma dodatkowych obowiązków.

Wypożyczalnia Prestige Car z Wrocławia obsługuje również przedsiębiorców, proponując im korzystną alternatywę dla zakupu czy leasingu auta.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wypożyczalnię?

Zarówno wypożyczając pojazd z OC sprawcy, jak i wiążąc się z wypożyczalnią umową na dłuższy czas, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Wypożyczalnia może wprowadzać limit kilometrów, może także ustalić własną politykę paliwową. Aby uniknąć nieporozumień, warto skrupulatnie zapoznać się także z zasadami odbioru i zwrotu pojazdu.