Ciekawostki na temat taśm termotransferowych

icon-2727222_960_720

Minęło wiele lat od wprowadzenia na rynek pierwszej drukarki termotransferowej. Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych urządzeń, które wykorzystuje się do drukowania oznaczeń (np. Kodów kreskowych) w wielu branżach (handel detaliczny, logistyka, przemysł).

Tak szeroki wachlarz zastosowań drukarek termotransferowych był możliwy dzięki równoległemu rozwojowi urządzeń i materiałów eksploatacyjnych takich jak kalki termotransferowe, które można znaleźć tutaj: https://ribbonttr.com/. Uzyskanie druku o wyższej jakości i rozdzielczości nastąpiło nie tylko dzięki wysokiej jakości częściom, ale również odpowiednio dobranym, wysokiej jakości materiałom eksploatacyjnym dedykowanym do druku termotransferowego, czyli papierowi, folii i taśmie termotransferowej.

Artykuł poświęcony jest krótkiemu opisowi taśm termotransferowych. Wskaże istotne aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji zakupowych, gdy chodzi o taśmy termotransferowe Wrocław i w innych miastach Polski i świata.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze taśmy termotransferowej?

W przypadku taśm termotransferowych oprócz samego atramentu występują również dodatkowe warstwy taśmy, które stanowią know-how każdego producenta i wpływają na jakość i trwałość druku.

Struktura taśmy termotransferowej

– specjalna warstwa chroniąca głowicę drukującą przed ścieraniem. Zapewnia ślizganie się taśmy pod głowicą drukującą,

-folia PET – jako nośnik taśmy termotransferowej,

-podkład – ułatwia nakładanie farby na nośnik poliestrowy i przenoszenie jej na etykietę w trakcie procesu drukowania, tak zwana kalki termotransferowe Wrocław,

-atrament – dostępne są atramenty woskowe, woskowe / żywiczne i żywiczne

Aby zapewnić odpowiedni poziom jakości, należy spełnić trzy następujące kryteria, Drukarka etykiet, która musi zapewnić odpowiednią jakość transferu atramentu na etykietę. Surowce, z których wykonane są etykiety, muszą mieć odpowiednią warstwę wierzchnią, a taśma termotransferowa powinna posiadać tusz o odpowiedniej jakości, aby zapewnić wymaganą trwałość nadrukowanego obrazu dla danego zastosowania.

Istnieje wiele możliwych kombinacji tych trzech elementów, co daje możliwość dobrania odpowiedniego rozwiązania do potrzeb każdej branży pod względem kosztów i trwałości. Aby wybrać najbardziej odpowiednie kalki termotransferowe i taśmy producent powinien dokładnie analizować potrzeby klienta i jego specyficzne wymagania. Następnie na podstawie własnych doświadczeń oraz przeprowadzonych testów musi być dobrane rozwiązanie spełniające oczekiwania klienta.

Jak uniknąć błędów przy wyborze taśmy termotransferowej?

Warto zwrócić uwagę na „Typ tuszu” taśmy termotransferowej, który decyduje o jej różnorodności, jak również na wymagania względem kalki ribbon. Spójrzmy na przykładzie gdy chodzi o woskowe taśmy termotransferowe Wrocław i kalki termotransferowe Wrocław. Tusz jest wykonany na bazie wosku, może zawierać trochę domieszki żywicy – one są najczęściej używane do drukowania etykiet wykonanych z papieru niepowlekanego.