Student ekonomii: na jakie opcje kariery zwrócić szczególną uwagę?

economist-2616646_960_720

Jakie możliwości mają studenci ekonomii? Jeśli jesteś na drugim lub ostatnim roku studiów ekonomicznych i jesteś zainteresowany zapewnieniem stażu lub pracy dla absolwentów, będziesz miał do czynienia z oszałamiającą gamą opcji. Aby zapewnić sobie największą szansę na zdobycie stanowiska, musisz skupić się na aplikowaniu do jednej branży i znać tę branżę jak własną kieszeń.

Należy unikać składania wniosków z różnych branż, ponieważ jest to czasochłonne. Poniżej znajduje się lista sektorów, które każdego roku starają się zatrudniać ekonomistów. Ta lista nie jest wyczerpująca, ale powinna dać ci wyobrażenie o tym, na czym możesz skoncentrować swój czas i wysiłki. Warto po dodatkowe informacje sięgnąć tutaj: https://allthejobs.pl/porady/szukam-pracy/jak-znalezc-prace-jako-ekonomista,25.

Bankowość inwestycyjna

Zalety:

-Bardzo wysokie wynagrodzenie początkowe
-Różnorodność pracy
-Możliwość nawiązania kontaktów z kierownictwem wyższego szczebla

Niedogodności:
-Wyjątkowo konkurencyjne środowisko pracy
-W przypadku wielu stanowisk to „kogo znasz” jest ważniejsze niż „to, co wiesz”
-Wiele banków kieruje swoje działania do uniwersytetów
-Bardzo długie godziny pracy z weekendowymi zmianami postrzeganymi jako standard
-Środowisko o dużym stresie
– Niskie bezpieczeństwo pracy

Każdego roku banki inwestycyjne przyciągają ogromną liczbę wniosków od studentów ekonomii na staże i programy magisterskie. Biorąc pod uwagę pensje początkowe i premie, łatwo zrozumieć, dlaczego. Ponadto wiele stanowisk oferowanych przez banki inwestycyjne jest dostosowanych do umiejętności ekonomisty. Na przykład pozycja na parkiecie wymaga od absolwentów analizy określonej firmy lub sektora, rozważenia kosztów i korzyści oraz zrozumienia ryzyka. Wszystkie te umiejętności są naturalne dla studentów z ekonomii. Ponadto studenci ekonomii są często dużo bardziej świadomi aktualnych problemów dotyczących gospodarki, a także sektora bankowego. Dlatego tak wiele stanowisk w tym sektorze jest powierzonych ekonomistom.

Profesjonalne usługi

Zalety:
-Wysokie wynagrodzenie początkowe
–Możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych
Duża inwestycja w absolwentów

Niedogodności:
-Bardzo konkurencyjny rynek
-Wiele posad jest zorientowanych na egzamin

Jedną z głównych zalet tej branży jest to, że firmy dokonują dużych inwestycji we wszystkich absolwentów, których przyjmują. Częścią tej inwestycji jest poddanie wszystkich absolwentów kwalifikacji zawodowych. Kwalifikacje te będą zbierane wraz z codziennymi obowiązkami i mogą trwać od trzech lat do sześciu. Studenci ekonomii często otrzymują zwolnienie z niektórych egzaminów na pierwszym roku tych kwalifikacji. Ekonomiści również uznają swój stopień za bardzo odpowiedni dla modułów, które będą musieli studiować w kolejnych latach tych kwalifikacji i projektów, w których ich firma będzie ich umieszczać. Jeśli to Cię nie przeraża – by może właśnie ten kierunek jest dla Ciebie.