Modny i praktyczny dywan do salonu

pokoj dzienny

Salon to miejsce, w którym odpoczywamy oraz przyjmujemy gości. W wielu pokojach tego typu znakomicie sprawdza się dobrze dobrany dywan.

Z całą stanowczością należy napisać, że dywany w aranżacjach wnętrz są naprawdę bardzo modne. Ze względu na swoją dużą powierzchnię mogą mieć ogromny wpływ na całą kompozycję. Jakie dywany są obecnie na topie?

Pozytywny misz-masz

Czy można ze sobą łączyć całkowicie odmienne wzory oraz materiały? Czemu nie? W ostatnich latach tworzenie takiej kolorystycznej oraz teksturalnej różnorodności jest nawet wskazane. Osiąga się to między innymi poprzez stosowanie na podłodze różnych nakładanych na siebie warstw dywanów i wykładzin. Jeden największych rozmiarów materiał jest kładziony jako pierwszy i jego rolą jest stanowienie delikatnego tła dla pozostałych dywanów i dywaników, które chociaż mogą przedstawiać rozmaite wzory, powinny jednak kolorystycznie do siebie nawiązywać, aby ostatecznie pomimo swej różnorodności stanowić spójną całość. Oczywiście tak skomponowana kompozycja dywanów i wykładzin powinna współgrać z pozostałymi elementami aranżacji salonu tj. meble, elementy oświetlenia, ozdoby ścienne oraz dekoracyjne dodatki.

Moda na nowoczesna wnętrza

Czy w nowoczesnych minimalistycznych aranżacjach znajdzie się miejsce na dywan, chodnik lub wykładzinę? Jak najbardziej w tego typu przestrzeniach znajdują zastosowanie nawet tradycyjne dywany o klasycznym wzornictwie. Istota rozwiązania polega na tym, by dywan jedynie dopełniał całej harmonijnej aranżacji, a zatem będzie on się charakteryzował stonowaną, nawiązującą do całości kolorystyką. Na przykład w aranżacji minimalistycznej lub industrialnej znakomicie sprawdzi się jednobarwny dywan wełniany z grubym wyraźnym runem. W wielu nowoczesnych wnętrzach cienkie dywany uwzględniane są nawet na powierzchni ścian.

Czy zastosowanie dywanu w salonie jest praktyczne? Oczywiście pewnym utrudnieniem jest systematyczne zachowywanie go w czystości. Z drugiej strony niewielki dywan pomaga w utrzymaniu czystego pomieszczenia, bowiem wyłapuje rozmaite pojawiające się na podłodze nieczystości, które następnie można bardzo szybko usunąć z niego za pomocą dywanu bądź szczotki. Dywan stanowi także warstwę izolacji, wygłusza pomieszczenie (dobra informacja dla osób lubiących często słuchać muzyki), a także chroni powierzchnię podłogi.

Dzięki różnorodnej ofercie dywanów dostępnych w sklepach stacjonarnych oraz internetowych możemy stworzyć na podłodze prawdziwą artystyczną, cieszącą oko kompozycję, która podkreśli indywidualny charakter tej przestrzeni.