Czy warto rozglądać się za zakupem modelu pralki z funkcją pary?

washing-machine-2004504_1280

Pralka z parą ma różne zalety. Pralka ogranicza prasowanie, odświeża pranie za pomocą pary lub higienicznie pierze pościel. Rodzaj funkcji gotowania na parze różni się w zależności od modelu. Przeczytaj, co robi pralka z parą i jakie są jej typy oraz pralka z funkcją pary czy warto w ogóle się nią interesować.

Pralka parowa

Istnieją różne pralki z parą. Funkcje tych programów różnią się w zależności od modelu. Jedną z zalet pralki z parą jest mniej prasowania. Więc będziesz prasować szybciej. Jeśli często pierzesz koszule, możesz skorzystać z tej funkcji. Pralka dodaje parę pod koniec cyklu i wygładza zmarszczki. Nie wszystkie pralki mają funkcję prania na parze, aby ograniczyć prasowanie. Dlatego ważne jest, aby zawsze sprawdzać, jaką funkcję prania posiada konkretna pralka. Możesz to znaleźć w filtrze produktów i na stronie produktu – jeśli szukasz takiej pralki online.

Odśwież ubrania parą

Możesz również użyć funkcji czyszczenia na parze, aby odświeżyć pranie. Jest to przydatne, jeśli twoja koszula pachnie trochę stęchlizną po założeniu jej tylko raz, ale nie ma plam. Lub, jeśli masz do czynienia ze sweterkiem, który leżał w szafie od jakiegoś czasu. Pralka odświeża parą bez dodawania wody. Oszczędza to zarówno detergent, jak i energię. A Twoje ubrania trwają dłużej, ponieważ nie będą się tak szybko zużywać.

Higieniczne pranie

Czy często pierzesz pościel, ubranka dla dzieci, a może masz wyjątkowo wrażliwą skórę? Wybierz pralkę, która myje wyjątkowo higienicznie. Pralka dodaje parę podczas cyklu oraz usuwa bakterie i alergeny. Jeśli masz sierść zwierząt, roztocza, pyłki lub inną alergię, kup pralkę z parą. Upewnij się, że funkcji prania na parze można używać do higienicznego czyszczenia, a nie tylko do ograniczania prasowania i odświeżania ubrań. Możesz to zobaczyć w filtrze produktów i na stronie produktu – podobnie, o ile szukasz pralki tego rodzaju w sieci internetowej.

Wszystkie funkcje

Jeśli szukasz pralki z opcją prania na parze z różnymi zaletami, warto wiedzieć dokładnie z czym masz do czynienia. Upewnij się, że zawsze sprawdzasz metkę swoich ubrań przed ich praniem. Czy ma na etykiecie bęben z krzyżem? Unikaj zarówno suszarki, jak i funkcji prania na parze w pralce. Dzieje się tak, ponieważ funkcja pranie na parze może zmniejszyć Twoje pranie. Zajrzyj również do instrukcji swojej pralki i sprawdź, do ilu kilogramów prania nadaje się funkcja prania na parze.

Czy na pewno jest Ci potrzebna nowa pralka?

Kiedy potrzebujesz nowej pralki? Wymieniamy kilka najczęstszych powodów i pokazujemy najlepsze rozwiązania. Następnym razem, gdy zrobisz pranie, nie będziesz musiał się martwić, że Twoja pralka jest za mała lub zużywa zbyt dużo energii.

Jeśli chcesz nową pralkę o długiej żywotności, wybierz pralkę o najwyższej jakości wykonania. Wszystkie te urządzenia mają silnik bezszczotkowy. Pralka nie zużywa się tak szybko, ponieważ do napędzania silnika nie są potrzebne żadne szczotki węglowe. Ponadto urządzenie często jest też dużo cichsze niż to, czego można by oczekiwać od konwencjonalnej pralki.