Park Wodny w Krakowie – moc atrakcji dla dzieci i dla dorosłych!

mapa-atrakcji-park-wodny-w-krakowie.jpg_800x412

Szukając interesujących miejsc, w których można spędzić przyjemnie czas zarówno samemu, jak i z rodziną czy grupką znajomych, nie można pominąć Parku Wodnego w Krakowie. Jest to bowiem jedna z największych i najbardziej urozmaiconych atrakcji Małopolski! Powstały w 2000 roku nowoczesny kompleks to nie tylko olbrzymi aquapark, ale także szereg innych rozrywek, które dostarczą mnóstwo zabawy i wielu wspaniałych form aktywności oraz relaksu. Na co dokładnie możemy liczyć?

Park Wodny w Krakowie – lokalizacja

Park Wodny w Krakowie, który znajduje się przy ul. Dobrego Pasterza 126, był jedną z największych inwestycji rekreacyjnych stolicy małopolski ostatnich dekad. I już na samym początku został wyróżniony nagrodą “Budowy Roku”. W sezonie park odwiedza dziennie nawet 2 – 3 tysięcy osób. Równocześnie z jego wodnych atrakcji może korzystać aż 860 gości. Przy czym Park Wodny to nie tylko baseny, co nie zmienia faktu, że robią one imponujące wrażenie!

Atrakcje Parku Wodnego w Krakowie

zjezdzalnie-zewnetrzne-czynne-od-godz-9-00-park-wodny-w-krakowie

Goście Parku Wodnego w Krakowie otrzymują do swojej dyspozycji aż 3 baseny o łącznej powierzchni aż 2000 m2. Co istotne, zostały one podzielone na atrakcyjne strefy tematyczne i wyposażone w szereg niespodzianek, takich jak fala, tory do pływania, boisko do sportów wodnych, rwąca rzeka, dzikie źródła czy tęczowa ścieżka. Znajdziemy tam także bicze wodne, leżanki z hydromasażem i ścianki wspinaczkowe. Do dyspozycji najmłodszych oddany jest natomiast brodzik wyposażony w tryskającą wodą Wyspę Piratów, Statkiem Pirackim i wodnym dinozaurem oraz ptakiem cudakiem.

To jednak dopiero początek, bo goście Parku Wodnego w Krakowie mogą uatrakcyjnić sobie wodną zabawę, korzystając z 10 wspaniałych zjeżdżalni (zewnętrznych i wewnętrznych), których łączna długość wynosi ponad 800 metrów – w tym mega szybka zjeżdżalnia Nitro, multimedialne zjeżdżalnie Speed Fire i Twister czy pontonowa zjeżdżalnia Kongo.

Oprócz typowo wodnych atrakcji Park Wodny w Krakowie oferuje także szereg innych form aktywności i relaksu. Goście mogą spędzić aktywnie czas w FitParku, gdzie znajduje się świetnie wyposażona Siłownia i Klub Fitness, a także Studio Tańca i Szkoła Walki. A na chwilę wspaniałego relaksu i regeneracji warto udać się do Saunarium, gdzie na powierzchni 400 m2 znajdują się różnego rodzaju sauny (np. Ruska bania, Łaźnia morska, Sauna sucha, Sauna ognista czy Sauna infrared).

I nie zapomnijmy oczywiście o restauracji Rodzinna Siesta, gdzie można zjeść pyszne dania, wpaść na biznesowe spotkania lub zorganizować imprezę okolicznościową dla dzieci, a także dla dorosłych!

Park Wodny w Krakowie – co w czasie pandemii?

W ostatnim czasie ze względu na szereg obostrzeń funkcjonowanie publicznych obiektów rekreacyjnych zostało uniemożliwione. Park Wodny w Krakowie jest jednak w stałej gotowości i jeśli tylko obostrzenia zostaną cofnięte, z pewnością rozpocznie normalne działanie (oczywiście według wszystkich wytycznych sanitarnych). Warto zatem monitorować sytuację na stronie internetowej Parku Wodnego w Krakowie, co pozwoli być na bieżąco! Co najważniejsze, wszystkie wykupione wcześniej karnety nie tracą swojej ważności, zostaną one aktywowane z dniem otwarcia Parku!