Najbardziej dochodowe branże w Krakowie – na którym miejscu jest brand manager?

pexels-photo-1799346

W Krakowie, jak w każdym dużym mieście duży i mały biznes wręcz kwitnie, a firmy z różnych branż mają doskonałe warunki do rozwoju. Nic więc dziwnego, że nieustannie w mieście powstają nowe inwestycje, a pracy dla dobrych specjalistów nie brakuje. Jednym z fachowców, którzy są poszukiwani w wielu branżach jest brand manager.
Brand manager, czyli opiekun marki to specjalista, którego głównym celem jest tworzenie spójnej i doskonale zaplanowanej strategii marki na następne lata. Do jego zadań należy przede wszystkim kierowanie zespołem specjalistów od marketingu, tworzenie kompleksowych koncepcji marketingowych, budowanie sprawdzonych i efektywnych kanałów komunikacji. Dobry brand manager to osoba z dużym doświadczeniem i umiejętnościami, które pozwolą mu na kierowanie jednym z najważniejszych działów firmy. Brand managera potrzebują nie tylko marki, które są tworzone od podstaw, ale także te, które są już obecne na rynku, ale nieustannie potrzebują rozwoju.

Brand manager dla branży IT

React.JsStanowisko brand managera można dziś znaleźć praktycznie w każdej firmie, także branża IT ma pod tym względem dosyć duże zapotrzebowanie. Rozwija się ona bardzo dynamicznie, oferując klientom coraz to nowe rozwiązania teleinformatyczne, efektywne oprogramowania czy zaawansowane technologicznie aplikacje dla biznesu oraz dla urzędów czy instytucji. Brand managerowie w firmach z branży IT odpowiadają za ich rozwój oraz kreowanie doskonałego wizerunku, który utwierdzi się w świadomości klientów. Dobry brand manager może liczyć na wysokie zarobki oraz renomę w środowisku, w którym pracuje. Trzeba jednak liczyć się z tym, że na to stanowisko poszukiwane są osoby z ogromnym potencjałem, doświadczeniem, umiejętnościami oraz predyspozycjami. Nie każdy, kto widzi swoją przyszłość na stanowisku brand managera, odnajdzie się w tej pracy i będzie odnosił sukcesy.

Poszukiwani nie tylko brand managerowie

W branży IT rozwój jest ogromny, zapotrzebowanie rośnie więc nie tylko na brand managerów, ale również na programistów, twórców internetowych aplikacji oraz innych specjalistów, którzy zajmują się projektowaniem, wdrażaniem i testowaniem oprogramowania. Widoczny jest również trend, w którym firmy z branży IT współpracują ściśle z uczelniami, środowiskiem biznesowym oraz z administracją państwową. Dobry przykład znajdziemy na Rekord Systemy Informatyczne. firma posiada swoje oddziały w kilku dużych miastach Polski, między innymi w Krakowie. Działa z powodzeniem w branży IT już od kilkunastu lat, oferując swoim klientom nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne. Dzięki współpracy z innymi firmami i instytucjami firma nieustannie się rozwija, oferując także wiele miejsc pracy dla osób, które poszukują swojego miejsca w branży IT. Jeśli ktoś dopiero planuje swoją przyszłość zawodową, w tej branży z pewnością odnajdzie się doskonale i może liczyć na stabilne, pewne i wysoko płatne zatrudnienie. Oczywiście, pod warunkiem, że będzie posiadać odpowiednie kwalifikacje i umiejętności.