Z Małopolski na Podhale, czyli jak znaleźć dobrą restaurację w Zakopanem?

cutlery-3856502_960_720

Niezapomniane posiłki mogą być już same w sobie niezapomnianą podróżą, ale znalezienie dobrej restauracji w nieznanym miejscu – takim jak Zakopane, które o dziwo dla wielu Krakowian jest nieznane – może być trudne, zwłaszcza, gdy już jest się głodnym. Aby znaleźć najlepsze smaki w Zakopanem, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby wiedzieć, kogo zapytać i gdzie patrzeć. Smacznego!

1. Zaplanuj z wyprzedzeniem i zarezerwuj kulinarną pieszą wycieczkę

Zastanów się nad wyborem kulinarnej trasy, która stanie się ważną częścią całej podróży. Jest to świetny sposób na wypróbowanie wielu potraw, zdobycie wiedzy o Zakopanem, a następnie wybór miejsc, do których chciałbyś wrócić i jakie potrawy regionalnej chciałbyś tutaj spróbować ponownie. Popularnym przystankiem w Zakopane są Krupówki, ale nie musisz się tego trzymać. Inne dobre restauracje zakopane znajdują się nawet na obrzeżach miasta – zwiedzenie ich i stołowanie się tam może to być dobrym wprowadzeniem do menu w tym regionie.

2. Śledź lokalne publikacje i posty od lokalnych blogerów żywieniowych

Dodaj element zabawnego reserachu do planowania podróży, czytając wiele na ten temat jeszcze przed wyjazdem. Śledź regularnie każdy z postów lokalnych blogerów i reporterów. Pomoże Ci w tym szybkie wyszukiwanie w Google, bo wielu z nich znajduje świetne miejsca i odkrywa tajemnice ukrytych kulinarnych, zakopiańskich skarbów. Łatwo jest zapisać wszystkie adresy na mapie Google lub wydrukować je i zaznaczyć miejsca, które warto odwiedzić. Niektóre regionalne czasopisma lub gazety mają nawet roczne listy restauracyjne, które potwierdzają wiele domysłów.

3. Zapytaj prawdziwych ludzi

Otrzymywanie rekomendacji od hotelowego konsjerża może być przyzwoitym planem awaryjnym, ale niektóre z najlepszych restauracji, jakie otrzymaliśmy, pochodzą od innych osób, które poznasz po drodze w czasie swoich podróży. Kierowcy taksówek mogą być bogactwem wiedzy o całonocnych restauracjach, a pracownicy popularnych miejsc turystycznych mogą mieć informacje o tym, co jest dobre w pobliżu na lunch (bez długich kolejek lub wysokich kosztów). A zapytanie ludzi, których spotkasz o dobre miejsce w którym można zjeść to idealny pomysł na pozyskanie więcej wskazówek i sugestii dotyczących Twojej wizyty w Zakopanem. Zanim przejdziesz dalej, możesz publikować zapytania na Facebooku i Twitterze, aby sprawdzić, czy ktoś z Twojego kręgu odwiedził już wcześniej te miejsca, które chcesz sprawdzić.

4. Wyszukaj regionalne opcje

Szukanie restauracji serwujących lokalną kuchnię powinno być dla ciebie priorytetem. Jaki jest sens bycia w Zakopanem, jeśli jesz tam coś, co możesz zjeść w Krakowie? Ponadto trzymaj się podstaw i postaw na coś, co ma sens w tym obszarze. Jedzenie pizzy w Zakopanem niekoniecznie jest najlepszym planem. Nawet jeśli miejsce wygląda na zatłoczone, sprawdź, czy jest ono pełne podróżników czy mieszkańców, zanim wejdziesz do środka.

5. Unikaj jedzenia w pobliżu największych atrakcji turystycznych w mieście

Restauracje mają najłatwiej, kiedy znajdują się w pobliżu największych atrakcji turystycznych, a jedzenie nie musi być tam wcale takie dobre lub interesujące. Zazwyczaj miejsca w bardziej oddalonych dzielnicach są lepszym rozwiązaniem niż główne atrakcje turystyczne.