Nadbudowa kamienicy w Podgórzu, co sądzą mieszkańcy?

5e287aa0b3145_p

U zbiegu ulic Krzemionki i Jana Zamoyskiego stoi jednopiętrowa kamienica. Budynek często jako scenerie można było zobaczyć w filmach np. w “C.K. Dezerterzy”.

Postanowiona nadbudować kamienice. Dodano dwa piętra, na rogu również. Budowla zrównała się z sąsiednią kamienicą, a internauci na stronach takich jak Facebook komentują niezadowoleni pisząc komentarze takie jak “Co to jest!?”, “Porażka”.

Są również mieszkańcy, którym nowy wygląd się podoba. Jedna z osób wyrażających pozytywną opinie napisał: “Nie wygląda źle, to dopiero budowa. Osobiście uważam nadbudowę starych budynków za bardzo estetyczne i ciekawe działanie. Łączy się w ten sposób przeszłość i przyszłość, zachowując wartość użytkową miasta. Na pewno lepsze to niż zrównywanie kamienic z ziemią jak w wielu innych miejscach”.

Istniały jednak pewne podejrzenia mówiące o tym, iż inwestycja nie jest legalna. Monika Bogdanowska, która została wezwana do dyskusji twierdząc, że pozytywną decyzję w 2016 roku wydało biuro wojewódzkiego konserwatora zabytków. Inwestycja ma także ważne pozwolenie budowlane wydane przez Urząd Miasta Krakowa w lipcu 2018 roku.

 

Zdjęcie : https://dziennikpolski24.p