Dlaczego warto zapisać się na szkolenie z pierwszej pomocy w Krakowie?

krakow-2893783_1280

W dużych miastach takich jak Kraków, szkolenia z pierwszej pomocy z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Mieszkańcy aglomeracji mają świadomość tego, że w zatłoczonym mieście znacznie częściej dochodzi do wypadków, niż ma to miejsce na terenach wiejskich. Coraz więcej osób wychodzi też z założenia, że umiejętności ratowania ludzkiego zdrowia i życia powinien posiadać każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Jeśli więc chcemy zapisać się na szkolenie z pierwszej pomocy, Kraków jest najlepszym do tego miejscem.

Kto organizuje kursy pierwszej pomocy?

W przeciągu kilku ostatnich lat na polskim rynku pojawiło się wiele firm zajmujących się prowadzeniem szkoleń z KPP, dlatego szukając odpowiedniego kursu, należy kierować się renomą i doświadczeniem osób prowadzących. Centrum Ratownictwa jest przykładem instytucji przeprowadzającej profesjonalne szkolenie z pierwszej pomocy. Kraków nie jest jedynym miejscem działalności – na kurs pierwszej pomocy można się też zapisać w Warszawie, Poznaniu czy we Wrocławiu. Przydatne informacje na temat kursu są dostępne na stronie https://www.centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp/krakow.

Jak długo trwa szkolenie z pierwszej pomocy?

Kurs pierwszej pomocy, który w sumie trwa aż 66 godzin, podzielony jest na część teoretyczną oraz praktyczną. Część praktyczna, podczas której kursanci mogą przećwiczyć zdobyte umiejętności, realizowana jest w ciągu 41 godzin. To wystarczający czas na to, by każdy uczestnik szkolenia mógł zdobyć podstawowe i niezbędne umiejętności potrzebne do ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

Kto prowadzi zajęcia?

Każde szkolenie z KPP prowadzone jest przez zespół profesjonalistów, którzy z sytuacjami zagrożenia życia i zdrowia człowieka stykają się na co dzień w swojej pracy. Swoją wiedzą z kursantami dzielą się więc ratownicy medyczni, lekarze oraz psycholodzy, którzy odpowiadają  nie tylko za wyszkolenie uczestnika z zasad pierwszej pomocy, ale też przygotowanie do udzielania wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej.

Czego można się nauczyć na kursie?

Podczas pierwszych godzin kursu uczestnicy zostają zapoznani z przepisami prawnymi dotyczącymi organizacji pracy ratownictwa medycznego. Następnie poruszana jest tematyka zachowania bezpieczeństwa własnego, osoby poszkodowanej oraz miejsca zdarzenia. Kursanci muszą też poznać działanie najważniejszych urządzeń do ratowania ludzkiego życia i zestawów ratowniczych oraz metody ich dezynfekcji.

Najwięcej czasu poświęca się osobie poszkodowanej oraz wypadkom, jakie mogą się jej zdarzyć. Najpierw zostaje omówiona fizjologia oraz anatomia człowieka. Następnie prowadzący kolejno omawiają rozmaite symptomy chorobowe, metody ich wykrywania oraz działania w poszczególnych przypadkach.

Najczęstszymi wypadkami są urazy mechaniczne ciała, dlatego podczas kursu poświęca się temu zagadnieniu sporo czasu. Kursanci dowiadują się, jak postępować w przypadku złamania kończyny, zwichnięcia, skręcenia itd. Po urazach mechanicznych omówione też zostają urazy chemiczne, termiczne, elektryczne oraz zagrożenia środowiskowe.

Ile kosztuje szkolenie KPP i co obejmuje cena kursu?

Cena podstawowego szkolenia z pierwszej pomocy w Krakowie wynosi 950 zł. W tej kwocie zawarty jest nie tylko sam kurs, ale także materiały szkoleniowe. Kursant otrzymuje dostęp do prezentacji wykorzystywanych na szkoleniu, materiałów e-learningowych oraz dostęp do Strefy Klienta znajdującej się na stronie internetowej Centrum Ratownictwa.

Szkolenie z pierwszej pomocy w Krakowie – kto może się zapisać?

Na szkolenie z pierwszej pomocy może się zapisać każda zainteresowana osoba, która chce posiąść cenną wiedzę z zakresu ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Kursy skierowane są zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw czy służb mundurowych. Zdobytą na szkoleniu wiedzę warto poszerzać poprzez uczestnictwo w imprezach związanych z ratownictwem medycznym. Przykładem takiego wydarzenia są XV MIĘDZYNARODOWE ZIMOWE MISTRZOSTWA W RATOWNICTWIE MEDYCZNYM BIELSKO – BIAŁA 2020, podczas których będzie propagowana idea udzielania pierwszej pomocy.

Polecamy:
Dlaczego warto zorganizować firmową wigilię?