Moda męska: jak znaleźć w Krakowie idealne sportowe buty dla siebie?

In this Jan. 12, 2015 photo, a wall of collectable sneakers are displayed at Sneaker Pawn in the Harlem section of New York. Basketball sneakers can re-sell for hundreds of dollars, depending on the model, the size of the production run and how easy it is to find a pair in good condition. (AP Photo/Seth Wenig)

Kupowanie odpowiednich butów to inwestycja w zdrowie stóp. Ale jak znaleźć te, które pasują i zapewniają odpowiednie wsparcie? Całe szczęście w Krakowie nie brakuje sklepów, z szeroką ofertą obuwia dla Panów. Nawet jeśli kogoś nie zadowoli to, co znajdzie można zwrócić się do bezkresnych zasobów w sieci, gdzie czekają oryginalne buty męskie wszelkiej maści.

Jednak zanim zaczniesz polowanie na buty idealne….

Zacznij od stóp i zobacz, co jest w Twojej szafie. Stań boso na kartce papieru. Teraz weź buty, jeden po drugim i umieść je na górze rysunku. Jeśli jesteś większość ludzi, Twoje “wygodne” buty nie będą idealnie pasować do Twoich stóp. Ale, co ważne zidentyfikuj buty, które powodują ból.

Gdy jesteś gotowy na zastąpienie niewygodnego obuwia na to właściwe, te wskazówki mogą pomóc:
Jeśli chcesz poszukać butów w jednym z krakowskich sklepów poczekaj do popołudnia, aby zrobić zakupy – nogi może być puchnąć podczas upałów.

Na zakupy załóż ten sam typ skarpet, które zamierzasz nosić z tymi butami.
Poproś sprzedawcę o pomoc przy kupnie nowych butów. Jeśli jedna noga jest większa lub szersza od drugiej, kup rozmiar pasujący do większej stopy.

Stań w butach. Upewnij się, że masz co najmniej pół centymetra przestrzeni między długim palcem a końcem buta.
Spaceruj w butach, aby określić, jak się w nich czujesz. Czy jest wystarczająco miejsca przy palcach stóp? Nie racjonalizuj wyboru, że po prostu trzeba je będzie wychodzić lub rozciągnąć z czasem. Znajdź buty, które pasują od początku jak ulał.

Zaufaj swojemu poziomowi komfortu. Rozmiary różnią się w zależności od producenta. I nie ważne jak są wygodne. To jest prawdziwy sędzia.

Poczuj wnętrze butów, aby sprawdzić, czy mają jakieś szwy lub inny detal, który mógłby Cię irytować.

Odwróć buty i sprawdź podeszwy. Czy są wystarczająco wytrzymałe, aby zapewnić ochronę przed ostrymi przedmiotami? Czy zapewniają amortyzację? Staraj się będąc w sklepie chodzić po twardych powierzchniach – dla pełnego testu.

Kilka fajnych z sklepów z obuwiem sportowym dla panów w Krakowie:

Kraksport Aleja Pokoju 32, 31-564 Kraków
50 style Kapelanka 54, 30-347 Kraków
Intersport Polska S.A. Stawowa 61, 31-346 Kraków

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze?

Noszenie wygodnych butów, które dobrze się dopasowują, może zapobiec wielu dolegliwościom stóp. Pamięta, że rozmiar twoich stóp zmienia się wraz z wiekiem, więc zawsze mierz stopy przed zakupem butów. Najlepszym czasem na zmierzenie stóp jest koniec dnia, kiedy stopy są największe. Większość z nas ma jedną stopę większą od drugiej, więc dopasuj swój but do większej stopy. Nie wybieraj butów o rozmiarach zaznaczonych wewnątrz buta, ale po tym, jak but pasuje do Twojej stopy. Wybierz but, który ma kształt stopy. A podczas dopasowywania upewnij się, że na końcu każdego buta podczas wstawania masz wystarczająco dużo miejsca na najdłuższy palec u nogi. Górna część butów powinna być wykonana z miękkiego, elastycznego materiału, dopasowanego do kształtu stopy. Grube podeszwy amortyzują stopy podczas chodzenia po twardych powierzchniach – warto takich szukać.

Polecamy:
Urodziny na sportowo. Jak zachęcić dzieci do aktywności?