Urodziny na sportowo. Jak zachęcić dzieci do aktywności?

4e3d67b25b24ef255afbffcf6d0116ab

Niestety aktywność jest w ostatnich latach coraz mniej popularnym sposobem na spędzanie czasu przez dzieci. Najmłodsi członkowie naszych rodzin biorą przykład z nas, rodziców, którzy zbyt dużo czasu spędzają w towarzystwie urządzeń elektronicznych. Z tego właśnie względu nie powinniśmy się dziwić, że nasze pociechy chętniej siadają przed telewizorem, niż wychodzą pograć w piłkę. Aby zmienić ten destrukcyjny dla zdrowia trend, musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Doskonałą okazją do tego są sportowe urodziny malucha, które być może skończą się odnalezieniem całkiem nowej pasji w postaci ciekawej dyscypliny sportowej.

Wpajanie dobrych nawyków od najmłodszych lat

W dzisiejszych czasach już dla nikogo nie jest tajemnicą, że nieodłącznym elementem zdrowego trybu życia jest ruch. Aktywność na świeżym powietrzu nie tylko poprawia naszą kondycję i kształtuje sylwetkę, ale także doskonale wpływa na odporność, z którą różnie bywa szczególnie w przypadku dzieci. Zanim zaczniemy wyganiać nasze maluchy z mieszkania, sami dajmy im przykład. Starajmy się zapewnić odpowiednią dawkę sportu każdego dnia. Nie muszą to być od razu biegi przełajowe. Wystarczy półgodzinny spacer, a już po miesiącu zauważymy znaczą poprawę jakości snu naszych pociech, jak również ich stanu zdrowia. Takie dobre nawyki będą doskonałym punktem wyjścia do urządzenia urodzin na sportowo.

Aktywne urodziny przedszkolaka

Dzieci potrzebują pomysłów na zabawę w trakcie urodzin. Nie wystarczy tu przygotowanie kilku przekąsek i puszczenie muzyki. Aby taka impreza nabrała nieco bardziej sportowego charakteru, możemy wprowadzić odrobinę rywalizacji. Doskonale sprawdzi się tu np. bieg z przeszkodami. Możemy także spisać różne proste ćwiczenia na karteczkach, które później maluchy będą musiały wykonać w określonym czasie. Dobrze, by takim aktywnościom towarzyszyły także zdrowe nagrody w postaci batoników z suszonych owoców lub galaretek bez cukru.

Pomoc animatora

Nie czując się na siłach, by samemu zorganizować imprezę pełną sportowych atrakcji dla maluchów, skorzystajmy z pomocy profesjonalnych animatorów. W takiej sytuacji najlepiej zaaranżować przyjęcie na boisku lub w sali zabaw, jeśli nie dopisuje pogoda. Osoba pracująca na co dzień z dziećmi doskonale zapanuje nam ich żywiołowym usposobieniem, proponując pomysłowe zabawy. Mając w domu np. małego fana Lewandowskiego, dobrze zda egzamin impreza o tematyce piłkarskiej. Świetnym pomysłem będą koszulki dla całego zespołu zaproszonych gości, którego kapitanem będzie solenizant. Przybliżenie zasad tego sportu w prosty oraz przystępny sposób zainteresuje przedszkolaki i być może zachęci do uprawiania danej dyscypliny w przyszłości.

Jak widać, urządzenie sportowych urodzin dla dziecka wcale nie musi być trudne. Pomysłowe zabawy, kolorowe nagrody oraz moc atrakcji spodoba się każdemu maluchowi, nawet takiemu, który do tej pory nie miał zbyt wiele wspólnego z ćwiczeniami fizycznymi. Pamiętamy, że nawyki wpojone we wczesnym dzieciństwie procentują przez całe życie, tak więc warto stawiać na zdrowy styl życia i zainteresowanie pociech aktywnością ruchową. Zawsze o zoorganizowanie sportowych urodzin dla dzieci możesz zwrócić do specjalistów w tym zakresie czyli firmy AgamaSport z Krakowa.