Lombard — zajrzyj, jeśli szybko potrzebujesz gotówki

zdjecie_publikacja_22213_krakow-atrakcje.pl

Zdarzają się w życiu sytuacje, że pilnie potrzebujesz pieniędzy. Na kredyt w banku przyjdzie trochę poczekać, a niemal od ręki załatwisz formalności w lombardzie.

Jest to organizacja finansowa, która wypłaca gotówkę pod zastaw kosztowności. Może to być biżuteria, sprzęt AGD, RTV lub inna wartościowe przedmioty. Dla wielu osób taka forma jest bardzo wygodna, gdyż środki otrzymujesz natychmiast po załatwieniu formalności. W umówionym terminie zwracasz pieniądze wraz z umówionymi odsetkami, a w zamian odbierasz swój przedmiot. Wygodne i szybkie rozwiązanie.

Co można przekazać pod zastaw?

Praktycznie wszystko, co ma wartość w oczach pracowników lombardu. Dla Ciebie przekazywana z dziada-pradziada kolekcja znaczków ma wartość sentymentalną i może być wiele warta. Jednak nie zawsze jest czas, aby to udowodnić, a przez to wysokość pożyczki może być dużo mniejsza niż zakładana. Niemniej jednak żywa gotówka bywa potrzebna „na już”, a zastaw można wykupić i mając czas, sprzedać dużo drożej.

Szukasz miejsca, gdzie możesz dowiedzieć się więcej i porozmawiać o zastawie przedmiotu? Lombard kalwaryjska to placówka, w której znajdziesz interesujące Cię odpowiedzi. Zajrzyj na https://www.k18.pl/.

Dużo prościej jest z biżuterią, rowerami czy telefonami komórkowymi. Przedmioty są powszechnie dostępne, a kilka chwil w internecie wystarczy, aby oszacować wartość przedmiotu. Stan danej rzeczy czy rok produkcji wpływają na wysokość pożyczki. Nawet jeśli wyszedłeś z salonu z nowym iPhonem to nie dostaniesz 1 do 1 kwoty zakupu. Warto o tym pamiętać.

Te rzeczy zastawisz w lombardzie:

  • biżuteria,
  • telefony komórkowe,
  • sprzęt RTV i AGD,
  • sprzęty sportowe,
  • akcesoria hobbystyczne,
  • motocykle i samochody,
  • nieruchomości.

Czy pożyczka w lombardzie się opłaca?

Kwota, którą otrzymasz, zależy od wyceny przedmiotu. Wysokość środków zależy wyłącznie od oceny pracownika lombardu. On decyduje, jaka jest wartość konkretnej rzeczy i w razie niewywiązania się z umowy ocena, jakie są szanse na sprzedaż (ze znaczkami może być krucho). Z tego względu wyceny są zaniżane o 30%, a nawet 70% rzeczywistej wartości.

Jeśli Twój telefon sprzedaje się na portalach aukcyjnych za około 1000 zł, to dostaniesz za niego około połowy wartości. Jeśli to gotówka Cię satysfakcjonuje, a wiesz, że wrócić po przedmiot, nie musisz się tym przejmować.

Nietypowe przedmioty — znów te znaczki

Filateliści być może nie uzyskają rekordowej wyceny swojej kolekcji w lombardzie, ale zastrzyk gotówki bywa potrzebny każdemu. Jeśli jednak z wyprzedzeniem wiesz, że za jakiś czas będziesz potrzebować środków, znaczki lepiej sprzedać na własną rękę.

Podobnie jest z innymi przedmiotami jak np. obrazami czy rzeźbami. Ich wartość zależy przede wszystkim od autentyczności i samego autora. Jednak sprawdzenie oryginalności w lombardzie będzie problematyczne, nawet jeśli przyniesiesz Damę z Gronostajem. Podobne trudności mogą pojawić się z kolekcją kart Pokemon czy albumami z naklejkami piłkarzy. Raczej ciężko je sprzedać i lombard prawdopodobnie nie będzie chciał wziąć tego ryzyka na siebie.

Lombard to miejsce, gdzie można się zgłosić, gdy szybko potrzebujesz gotówki. Zostawiasz w zastaw kosztowności, a po umówionym czasie wykupujesz je w ustalonej cenie. Praktyczne rozwiązania w nagłych sytuacjach.

 

Polecamy:
Wspólne rozliczanie majątku małżeństwa – co należy wiedzieć?