Które lody są najlepsze w Krakowie? Poznaj wynik badania opinii konsumentów

86918d533ff7c51416dd42eb4cbdfdaf

Lody są najczęściej wybieranym łakociem w sezonie letnim. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem łakoć ten oprócz walorów smakowych zapewnia też ochłodę, co w letnie dni jest na wagę złota. Każde miasto posiada kilka kultowych miejsc, których wyroby lodowe nie trzeba reklamować. Kraków nie jest w tym względzie wyjątkiem, dlatego też poniżej przedstawimy listę miejsc, gdzie lody są prawdziwą przyjemnością.

Ranking najlepszych lodów w Krakowie

Lody tradycyjne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, nie tylko ze względu na dobrego gatunku składniki, ale też niepowtarzalny smak, który kojarzy nam się z dzieciństwem.

Dlatego też w czołówce najczęściej odwiedzanych krakowskich lodziarni znaleźć można lodziarnię „U Marysi”, specjalizującą się w serwowaniu właśnie lodów tradycyjnych. W ofercie znajdują się klasyczne smaki, takie jak czekoladowe czy śmietankowe, a każdy z nich wzbogacony jest o prawdziwy składnik, taki jak czekolada, kakao czy maliny.

Być może to jest kluczem do sukcesu. Kto choć raz był w Krakowie na pewno widział kolejkę, jaka znajduje się do lodziarni na ulicy Starowiślnej. „Lody na Starowiślnej” to lodziarnia, którą zna już kolejne pokolenie Krakowian oraz turystów, co świadczy o jakości wyrobów. Kolejna lodziarnia „Delikatesowo”, znajdująca się na ulicy Brodzińskiego znana jest z bardziej wyrafinowanych smaków, takich jak chałwowe, kasztanowe czy porterowe. Tak wyrafinowane smaki przyciągną niejednego amatora lodów. W centrum miasta możemy znaleźć lodziarnię Argasińscy, która oferuje klasyczne smaki lodów sprzedawane w porcjach różnej wielkości. Gelato 4D Caffe to kolejna kawiarnia znajdująca się w centrum Krakowa, która posiada w swojej ofercie zarówno lody, jak i kawę oraz inne napoje. Lody Tradycyjne można znaleźć również na ulicy Zwierzynieckiej. W ofercie znaleźć można sporo owocowych smaków, co jest doskonałym wyborem na upalne dni. I jeszcze Cafe Bar Lodziarnia na ulicy Grodzkiej. Ze względu na lokalizację często odwiedzana przez turystów, jednak warto odwiedzić ją w chwili mniejszego ruchu.

Swoje typy

Obecnie nie ma osoby, która choć raz nie byłaby w Krakowie i nie odwiedziła przynajmniej jednej z wymienionych lodziarni. Część z nich działa na rynku od dziesięcioleci, w związku z czym poznają ją kolejne pokolenia lodowych łasuchów. W takim rankingu trudno zawrzeć wszystkie warte odwiedzenia lodziarnie, co więcej- każdy z lodowych amatorów posiada swoje ulubione miejsce, gdzie odkrył swój faworyt w kwestii lodów. Warto więc eksperymentować i próbować nowych miejsc i smaków.

Może się bowiem okazać, że znajdziemy swój ulubiony smak lub rzadko spotykany deser lodowy w osiedlowej lodziarni, która nie jest znana szerszej grupie klienteli. W każdym mieście w Polsce, nie tylko w samym Krakowie można znaleźć lodziarnie, znajdujące się na topie, jeśli chodzi o wyrafinowane smaki czy formę podawania tego zimnego przysmaku. Warto zatem nieustannie próbować i szukać, a być może stanie się to okazją do rodzinnych wyjść, wspólnego spędzania czasu czy poznawania nowych ludzi. Oczywiście przy lodach.

Ranking opracowano wspólnie z producentem lodów firmą http://www.braciakoral.pl/