Kraków – idealne miasto na organizacje targów branżowych?

DSC_0452-min

Położony w środku Europy Kraków jest idealnym miejscem na organizację targów handlowych. Organizatorzy targów w Krakowie znajdą doskonałą infrastrukturę na wystawy, konferencje i targi. Targi handlowe w Krakowie zyskują na znaczeniu politycznym i gospodarczym miasta.

Biznes Kraków w liczbach

W Krakowie jest dzisiaj około 100,000 prywatnych firm i blisko 2000 firm publicznych, a ich łączne przychody wynoszą około 14,6 mld euro. Zwykle to wielkie krakowskie firmy znajdują się w centrum uwagi, ale są mało reprezentatywne dla krakowskiej gospodarki. Osoby prowadzące działalność na własny rachunek i małe przedsiębiorstwa zatrudniające mniej niż dziesięciu pracowników stanowią ponad 90% podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w mieście.

Cudzoziemcy stanowią co najmniej częściowo ponad 1.900 firm krakowskich. Takie dane mówią same za siebie – w Krakowie naprawdę warto organizować targi wszelkich branż!

Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że Kraków to obok Warszawy największy organizator targów oferuje ogromną ilość metrów kwadratowych przestrzeni wystawienniczej w wielu nowoczesnych salach wystawowych. W ich ramach można znaleźć ogromną ilość wielofunkcyjnych sal konferencyjnych wyposażonych w meble eventowe firmy STAR EVENT. Targi handlowe w Krakowie przyciągają turystów z całego świata. Niektóre z największych i najważniejszych targów konsumenckich w tym mieście odbywają się każdego roku – dlatego targi są ważnym czynnikiem ekonomicznym dla Krakowa w ogóle. Oprócz wszystkich bezpośrednio zaangażowanych w branżę targową miejsc takich jak hotele, restauracje, sklepy lokalne, firmy transportowe, także firmy świadczące usługi w branży handlu, korzystają z odwiedzających i wystawców na targach w Krakowie.

Nowe Miasto w centrum Krakowa zasługuje tutaj na największą uwagę. To kompleks biurowy-handlowo-rozrywkowy o łącznej powierzchni 250 000 mkw. Na terenie o powierzchni 70 000 mkw w centrum Krakowa, w pobliżu zabytkowej Starówki znajduje się wiele powierzchni idealnie nadających się na organizację targów. Samorząd lokalny wyznaczył strategiczny obszar przylegający do krakowskiego centrum komunikacyjnego wraz z głównymi dworcami kolejowymi i autobusowymi dla nowego centrum handlowego.

Wszyscy wybierający się na krakowskie targi mogą korzystać z dodatkowych atrakcji tego miasta

Od dekoracyjnego stroju do biżuterii, a także od antyków do książek i dzieł sztuki – wszystko można znaleźć krakowskiej zabytkowej dzielnicy Starego Miasta, przekształciła się w deptak dla pieszych, z mnóstwem sklepów w każdej dostępnej przestrzeni. Nie brakuje także w Krakowie dobrych restauracji. Kraków zawsze był smakową Mekką w Polsce. A ostatnia dekada przyniosła prawdziwą eksplozję restauracji w całym mieście z powodu gorączkowych wysiłków aspirujących restauratorów – zarówno rodzimych, jak i imigrantów. Dziedzictwo Starego Miasta wydaje się praktycznie nadziane placówkami gastronomicznymi pełnych wszystkich rodzajów dań. I choć w Krakowie nie ma metra, niemniej jednak jest bardzo dobry system transportu.