Promocje lotnicze z Krakowa na rok 2017

Krakow, Poland. Green suitcase with label at airport.

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” jest nad wyraz prawdziwe. Na pewno jest mnóstwo Polaków, którzy nigdy tam nie byli, a obierając wakacyjny kurs – z pewnością nie myślą o polskich miastach.

Oczywiście nic w tym złego, ale warto znać historię swojego kraju i spojrzeć na niego czasem oczami turysty i zdać sobie sprawę, że to tutaj przyjeżdżają miliony ludzi z całego świata, aby podziwiać to, co my mamy na co dzień. A mamy naprawdę wiele pięknych miast, którymi zachwycają się zagraniczni turyści.

Wrocław, znany jako miasto studentów, zachwyca piękną starówką oraz gotyckim Ostrowem Tumskim czy Pergolą.

Warszawa – miasto znane z Pałacu Prezydenckiego, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Łazienek. Przechadzając się jego ulicami, można również zobaczyć, w których miejscach przebiegała granica warszawskiego getta.

To tylko kilka przykładów, a przecież istnieje wiele innych, pięknych polskich miast, tak bardzo niedocenionych przez mieszkańców Polski.

Wakacje 2017

Kraków to miasto pełne zabytków, klimatycznych uliczek, wspaniałych ludzi, knajp i restauracji.

Smok Wawelski to legenda znana każdemu w całej Polsce, a jest tylu z nas, którzy jeszcze nigdy go nie odwiedzili. Ponadto sam Wawel jest wspaniałym zamkiem, mieści się w nim muzeum, które warto odwiedzić.

Kościół Mariacki to kultowy punkt Krakowa, codziennie co godzinę z jego wieży wybrzmiewa dźwięk hejnału. Naokoło rozciągają się piękne, malownicze krakowskie Sukiennice. W sezonie letnim można usiąść na ogródkach na terenie całego Rynku i popijając kawę, rozglądać się po pięknej okolicy.

Ponadto warto zobaczyć Kazimierz, dzielnicę słynącą z synagog – Stara, Izaaka, Kupa, Remuh, Tempel oraz kościoły – Bożego Ciała, św. Katarzyny, św. Trójcy i kościół na Skałce. W Krakowie znajdziemy także takie zabytki jak Stary Teatr, Barbakan, Uniwersytet Jagielloński, Muzeum Czartoryskich, i wiele, wiele innych wspaniałych miejsc, które koniecznie należy zobaczyć.

Nie wszyscy mają jeszcze zaplanowane wakacje. Najczęściej na pierwszy ogień idzie nasze miasto lub to najbliżej nas. Ci, którzy nie byli jeszcze nigdy w Krakowie, mają świetną okazję, aby zarezerwować lot właśnie z tego miasta i przy okazji spędzić jeden, dwa lub kilka dni swoich wakacji w tym pięknym, klimatycznym miejscu.

Połączenia lotnicze z Krakowa obecnie znajdziemy w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kraków Balice

Na lotnisko Kraków Balice można dostać się pociągami, autobusami podmiejskimi lub można skorzystać z usług prywatnych przewoźników. Lotnisko oddalone jest od centrum o około 11 kilometrów – nie jest to zbyt duża odległość, dlatego transport następuje dość sprawnie. Obecnie z lotniska Kraków Balice można się dostać do praktycznie każdego miasta w Europie. Kursują tam zarówno tanie, jak i droższe linie lotnicze.