Czym się kierować kupując mieszkanie w Krakowie?

mieszkania-na-sprzedaz-krakow

Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Z tego też względu nie może zostać podjęta pochopnie i bez przemyślenia. Czynników, na które należy zwrócić uwagę – jest całkiem sporo. Poznaj je i podejmij świadomą decyzję dotyczącą zakupu mieszkania w Krakowie, z której będziesz naprawdę zadowolony!

Lokalizacja

Lokalizacja to jedna z ważniejszych kwestii. Jest jednym z czynników, który ma największy wpływ na wartość nieruchomości, choć oczywiście należy to przeanalizować nie tylko pod względem finansowym. Zastanów się, czy preferujesz mieszkania na sprzedaż Kraków, w samym centrum, czy może te w cichym i spokojnym miejscu.

Mieszkania bliżej centrum mają tę zaletę, że niemalże na każdym kroku możesz spotkać przystanek autobusowy. Bliskość sklepów i wszelkich placówek jest dodatkowym atutem. W przypadku pracy stacjonarnej odległość od zakładu pracy również ma ogromne znaczenie. Skoro masz dojeżdżać tam codziennie, warto, by droga była krótka i niewymagająca. 

Rynek pierwotny czy wtórny?

Podejmując decyzję o zakupie mieszkania, musisz również ustalić, czy preferujesz mieszkania z rynku pierwotnego, czy może wtórnego. Mieszkania na sprzedaż w Krakowie z rynku pierwotnego różnią się także wykończeniem. Możesz zakupić nieruchomość w stanie deweloperskim lub w pełni wykończoną, z meblami i dodatkami. 

Kwestie te uzależnione są przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji, a także przeznaczenia mieszkania. Czy kupujesz mieszkanie dla siebie, czy może pod wynajem? Wbrew pozorom, również na rynku wtórnym można znaleźć wiele ciekawych ofert. Są to nie tylko mieszkania wieloletnie z widocznymi śladami użytkowania, ale również te kilkuletnie, zadbane i w świetnym stanie. 

Powierzchnia mieszkania, liczba pokoi, pięter i zastosowane materiały

Powierzchnia mieszkania jest jedną z ważniejszych kwestii. Znaczenie ma również liczba pokoi. Ta z kolei uzależniona jest od liczby domowników, a także ich potrzeb. W przypadku wykonywania pracy zdalnej, warto wziąć pod uwagę dodatkowy pokój, który dobrze sprawdzi się jako gabinet. 

To, co ma również znaczenie, to liczba pięter w budynku, a także zastosowane materiały budowlane. Zwracaj uwagę wyłącznie na te mieszkania w Krakowie, przy których zadbano o każdy, nawet najmniejszy detal. Wysokiej jakości materiały i podwykonawstwo rzetelnych i profesjonalnych firm – to podstawa. 

Rodzaj zabudowy również może wpłynąć na decyzję o zakupie. Dodatkowo zwróć uwagę na to, czy mieszkanie na sprzedaż w Krakowie posiada balkon, taras, ogródek, piwnicę, garaż, czy parking. To wszystko wpływa na cenę, ale przekonuje również do zakupu mieszkania. 

Kupując nieruchomość w pełni wyposażoną, nie możesz przejść obojętnie obok mebli, ich wykonania, a także wszelkich dodatków. Ogromne znaczenie ma również zastosowane oświetlenie, wykończenie ścian i podłóg, a także zastosowanie ewentualnych rolet, czy też zasłon. To istotne kryteria, obok których nie możesz przejść obojętnie. 

Polecamy:
Czym jest produkcja filmowa oraz jak wygląda przykładowa realizacja? – Krótki przewodnik