Co zrobić, by dzierżawa kserokopiarek była po Twojej stronie?

print-head-3254729_1280

Nowoczesna technologia może być piękna, gdy wszystkie systemy są gotowe. Ale gdy oprogramowanie lub sprzęt nie działają, opóźnienia są frustrujące i kosztowne. Kopiarki są narażone na problemy, takie jak problemy z papierem, zacięcia atramentu i papieru, a czasami awarie usług wskazywane przez dziwne wiersze kodu. Oczywiście nie musisz się samodzielnie zmierzyć – jeśli dzierżawa kserokopiarek jest po Twojej stronie.

Chociaż stworzona do wykonywania prostego zadania kopiowania obrazów i tekstów z jednej strony na drugą, kserokopiarka może powodować frustrację pracowników biurowych na całym świecie. Poniżej wymieniono kilka największych problemów związanych z kopiowaniem i, jeszcze lepiej, kilka szybkich rozwiązań.

Zacięcia papieru

Zacięcia papieru to jedne z najczęstszych błędów kopiarki. Głównymi przyczynami jest nieprawidłowe ładowanie papieru lub niewłaściwy rozmiar papieru. Problemy te powodują, że kserokopiarka nieprawidłowo wciąga papier; powodując zacięcie, które opóźnia drukowanie lub kopiowanie.

Rozwiązanie tego typu problemów zmusza do ręcznego wyjęcia zaciętego papieru i skorygowania wyrównania papieru lub ponownego załadowania papieru o odpowiednim rozmiarze.

Co ciekawe, pył papierowy istnieje i ma tendencję do dławienia się kopiarki i zacinania się papieru. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest regularne czyszczenie kółek podajnika i co jakiś czas odkurzanie kurzu i zanieczyszczeń wewnątrz kserokopiarki. Z reguły należy zawsze upewnić się, że kserokopiarka obsługuje rodzaj używanego papieru. Pamiętaj też, aby przechowywać papier w suchym miejscu, aby zapobiec wilgoci, która może utrudnić drukowanie.

Linie na papierze

Kiedy kopiujesz kartkę papieru z prostymi obrazami i tekstem, ale gotowy egzemplarz ma linie, smugi lub inne błędy w reprodukcji, stajesz się sfrustrowany. Istnieje wiele przyczyn tego potencjalnego problemu z kserokopiarką, a wśród nich:

• Problem z nagrzewnicami
• Awaria zespołu wywoływacza lub bębna (dotyczy tylko wieloskładnikowych systemów kserokopiarki)
• Obce substancje na lustrach lub szkle skanera
• Ostrze bębna pęka, powodując duże pionowe linie wzdłuż strony

Trzeci problem rozwiązuje się poprzez pozbycie się zakłóceń i wyczyszczenie lusterek i szyby skanera (w celu uzyskania prawidłowych wskazówek dotyczących czyszczenia zapoznaj się z instrukcją obsługi).

Pozostałe problemy należy rozwiązać poprzez wymianę jednostki powodującej problem – najczęściej należy się nimi zająć, kontaktując się z usługodawcą.

Przegrzanie

Twoja kopiarka może znajdować się w najbardziej klimatyzowanej dostępnej przestrzeni, ale nie trzeba wiele, aby weszła w nadbieg, niezależnie od klimatu, pory roku lub temperatury pokojowej. Żarówki w ksero wraz z wentylatorami, szufladami, zębatkami i innymi urządzeniami mogą szybko się przegrzać i spowodować potencjalne uszkodzenia. Miej oko na panel LED kserokopiarki, aby uzyskać komunikaty ostrzegawcze dotyczące przegrzania i doradzić użytkownikom, aby przestali pracować bez przerwy – gdyż w pracy kopiarki też istnieją limity.