Ranking inwestycji mieszkaniowych w Krakowie – wrzesień 2020

krakow-rynekpierwotny

Jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców, Kraków jest na drugim miejscu w kraju. Nic więc dziwnego, że tak prężnie rozwija się tu rynek deweloperski. Gdzie powstają nowe mieszkania w Krakowie i które z nich cieszą się największym zainteresowaniem?

Murapol Parki Krakowa

Inwestycją, która w ostatnim czasie cieszyła się największym zainteresowaniem jest osiedle Murapol Parki Krakowa. To kompleks pięciu budynków wielorodzinnych, które posiadają 7 naziemnych oraz 1 kondygnację podziemną. Osiedle Murapol Parki Krakowa mieści się nieco ponad 3 km od centrum miasta a dokładniej przy ul. Pachońskiego na Prądniku Białym. Nowe mieszkania w Krakowie w ramach tej inwestycji mają od 25 do 61 m². Pośród nich znajdują się kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4-pokojowe.

Skąd tak duże zainteresowanie inwestycją? Przede wszystkim jest ona świetnie zlokalizowana. Prądnik Biały to jedna ze spokojniejszych dzielnic miasta, która jednocześnie jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum. Można dojechać tam zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. W pobliżu samego osiedla mieszczą się trzy parki, więc bez problemu można znaleźć miejsce na spacer z dziećmi czy psem. Skoro mowa o dzieciach, warto wspomnieć, że na osiedlu powstał również plac zabaw.

Tym, co wyróżnia Murapol Parki Krakowa to wyposażenie nieruchomości w tak zwany pakiet antysmogowy. W każdym mieszkaniu zostały zamontowane nowoczesne filtry powietrza, które zatrzymują wszelkie zanieczyszczenia.

Banacha II

Kolejna inwestycją, która cieszyła się szczególnym zainteresowaniem były nowe mieszkania przy ul. Banacha. To kompleks dwóch budynków wielorodzinnych, które posiadają 9 kondygnacji naziemnych oraz 1 kondygnację podziemną. W ramach inwestycji Banacha II powstały 232 lokale mieszkaniowe. Mimo, że termin oddania nieruchomości został wyznaczony dopiero na 2 kw. 2022 roku, wszystkie z nich zostały już wyprzedane. Zainteresowanie inwestycją w dużej mierze było spowodowane lokalizacją.

Banacha II to inwestycja realizowana w rejonie Górki Narodowej na Prądniku Białym. Jedną z największych zalet dzielnicy jest dobrze rozbudowana sieć połączeń komunikacyjnych. Na Prądniku Białym prócz autobusów kursują tramwaje, co znacznie ułatwia mieszkańcom dojazdy do centrum i pozostałych części miasta.

Apartamenty Bandtkiego

Na trzecim miejscu rankingu inwestycji w Krakowie znalazły się Apartamenty Bandtkiego. To cztery budynki wielorodzinne, które tworzą spójną całość. Podobnie jak Murapol Parki Krakowa, Apartamenty Bandtkiego są zlokalizowane nieco ponad 3 km od centrum Krakowa, ale w Bronowicach. Dzielnica również jest dobrze skomunikowana, a poza tym wyróżnia się bogatą ofertą edukacyjną. W promieniu od 200 do 250 metrów od inwestycji działają dwa przedszkola oraz szkoła podstawowa.

Apartamenty Bandtkiego położone są wśród domów jednorodzinnych i tak zwanych szeregówek. W ramach inwestycji dostępne są mieszkania o metrażu od 40 do 91 m². Okolica jest bardzo spokojna a uroku dodaje jej pobliski park.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.