Zadaszenie tarasu – jakiej gwarancji udzielają producenci?

virendra-vikram-RCHbn6tqRM8-unsplash

Zadaszone tarasy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów budujących swoje domy lub rozbudowujących istniejące tarasy. Nic w tym dziwnego – dzięki zadaszeniu można spędzać czas na tarasie także wtedy, gdy mocno świeci słońce, jest wiatr lub mocniejszy deszcz. Pozwala to na użytkowanie tarasu od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni.

Zadaszenia tarasów to sprawdzone i funkcjonalne rozwiązania, pod warunkiem, że pochodzą od dobrych, solidnych i renomowanych producentów. Warto sięgać po właśnie takie rozwiązania, gdyż dzięki nim możemy mieć pewność, że wszystko będzie wykonane dokładnie tak, jak być powinno. Co więcej, dobrzy producenci zadaszeń dają kilku, a nawet kilkuletnie gwarancje na swoje produkty. Pozwala to na korzystanie ze wszystkich prac gwarancyjnych za każdym razem, gdy mamy jakiekolwiek problemy z użytkowaniem zadaszenia. Jeśli interesują nas zadaszenia tarasów kraków, wybierajmy takie firmy, które mają pozytywne opinie i cieszą się uznaniem wśród tych klientów, którzy mają już ich zadaszenia na swoich posesjach.

Korzyści z posiadania zadaszonego tarasu

studio 88Tarasy są świetnym przedłużeniem wnętrza i dodatkową powierzchnią użytkową. Nie ma nic przyjemniejszego, niż poranna kawa na tarasie w letnie słoneczne dni. Można też na nim spożywać posiłki, organizować grille i inne imprezy dla znajomych, relaksować się na leżaku, w fotelu z książką czy nawet pracować. Możliwości jest naprawdę sporo, jednak nie ze wszystkich będziemy mogli korzystać w sytuacji, gdy nasz taras nie jest zadaszony. Najczęściej przeszkodą jest kiepska pogoda – silny deszcz i wiatr. Problemem może być również palące słońce. Wtedy na otwartej przestrzeni tarasu raczej trudno jest wytrzymać i większość mieszkańców szuka cienia. Posiadanie zadaszonego tarasu daje więc o wiele więcej możliwości w czasie korzystania z niego. Jeśli chcemy zainstalować zadaszenie, na początku warto nieco zapoznać się z tematem. Okazuje się bowiem, że wybór różnych rozwiązań jest naprawdę spory.

Zadaszenia stałe i ruchome

W poszukiwaniu dobrych zadaszeń na tarasy warto zwrócić uwagę na markizy i rolety, które są bardzo popularne w architekturze śródziemnomorskiej, jednak w naszych warunkach klimatycznych również mogą się bardzo dobrze sprawdzać. Są to ruchome rozwiązania, które w zależności od potrzeb można zasłaniać i odsłaniać. Markizy i rolety tarasowe dostępne są w różnych wymiarach, można je więc dopasować do indywidualnych potrzeb. Warto jednak pamiętać, że nawet bardzo wzmocniona i odporna tkanina nadal pozostaje tkaniną ze wszystkimi jej wadami. Może blaknąć na słońcu, niszczyć się pod wpływem wiatru, niskich temperatur czy po prostu lat użytkowania. Markizy i rolety trzeba więc po pewnym czasie wymieniać na nowe. Zupełnie inaczej jest w przypadku trwałych zadaszeń, które montuje się nad tarasem na stałe. Dobrym rozwiązaniem są lekkie konstrukcje ze szkła i aluminium, które można idealnie dopasować do konkretnych potrzeb i bezproblemowo zamontować na tarasie. Szklane zadaszenia mają tę zaletę, że nie przyciemniają przestrzeni i nie ograniczają ilości światła, jakie wpada do pomieszczeń. Warto o tym pamiętać szczególnie wtedy, gdy koło tarasu znajdują się drzewa z gęstymi koronami lub znajduje się on na północnej ścianie budynku. Wtedy i bez zadaszenia w pomieszczeniach może być dosyć ciemno.