Dieta pudełkowa

Vegetarian meal prep containers with eggs, brussel sprouts, green beans and tomato. Dinner in lunch box. Top view. Flat lay

Zdrowe jedzenie, choć jest niezwykle korzystne dla naszego zdrowia i sylwetki, bardzo często kojarzy nam się z drakońskimi dietami czy wyliczeniem kalorii i dyskomfortowymi sytuacjami. W rzeczywistości zdrowe odżywianie się jest możliwe w sposób naturalny, pamiętając o jedynie o kilku elementach. W tym tekście przedstawione proste i przydatne porady, dzięki którym będziemy mogli żywiąc się standardowo, robić to zdrowo i czerpać wszystkie korzyści z takiego trybu jedzenia.

Dieta pudełkowa – Happy.Diet

Produkty dobrej jakości

Pierwszą wskazówką odnośnie zdrowego żywienia się jest używanie jedynie produktów dobrej jakości. Nie muszą być to jedynie wyselekcjonowane produkty pochodzące z eko marketu czy sklepów ekologicznych, gdyż takie odżywianie jest drogie i niekomfortowe, ale warto dbać o to, aby wszystkie dania, jakie spożywamy, były przygotowywane ze świeżych i jakościowych produktów. Warto zatem kupować jedynie oryginalne sprawdzone produkty rezygnując z często gorszej jakości produktów marek własnych czy kupować owoce i warzywa na rynku rezygnujący z tych sprzedawanych supermarketach, które często są zafoliowane czy pochodzą z zagranicy. Wybierając poszczególne produkty, powinniśmy kierować się zasadą krótkiego składu, która mówi, że im krótszy skład tym zdrowszy produkt. W rzeczywistości często jest to prawda, a unikanie wielu substancji chemicznych czy mocno przetworzonych produktów jest dobrym posunięciem. Kupując popularne produkty dobrej jakości, warto zwracać uwagę, aby pochodziły z Polski i posiadały odpowiednie oznaczenie, a także były jak najmniej przetworzone. Dobrą zasadą jest zatem kupowanie pełnych produktów, a nie półproduktów czy dań gotowych, które będziemy jedynie odgrzewać.

Kalorie i wartości odżywcze czyli jedz świadomie

Bardzo ważnym elementem zdrowego żywienia się, które pozwoli czuć się nam dobrze i wyglądać atrakcyjnie jest liczenie kalorii oraz wartości odżywczych. Jest to świadome odżywianie się i tylko w takim wypadku mamy pełną kontrolę nad naszym zdrowiem i wyglądem. Aby żywić się świadomie, przede wszystkim musimy ustalić, ile kalorii dziennie możemy spożywać. Możemy wyliczyć to ze specjalnych kalkulatorów, które są obecne w internecie. Podajemy w nich dane odnośnie naszej osoby takie jak waga, wzrost, wiek czy aktywność fizyczna. W zamian otrzymujemy przybliżoną liczbę kalorii, jaką powinniśmy dziennie spożywać. Wynik często podawany jest również z makroelementami takimi jak węglowodany, tłuszcze czy białko — których również powinniśmy spożywać odpowiednie ilości dziennie, aby czuć się dobrze i wyglądać atrakcyjnie. Jeśli będziemy posiadali taką wiedzę, będziemy mogli zaplanować odpowiednio żywienie się i czerpać z tego korzyści. Choć nie musimy zliczać wszystkich kalorii i substancji odżywczych niezwykle skrupulatnie, zdecydowanie warto przynajmniej szacunkowo trzymać się konkretnych poziomów i nie przekraczać ich. Spożywane posiłki należy zapisywać na kartce papieru lub w specjalnej aplikacji, gdzie będzie nam dużo prościej wyliczyć to, ile dziennie już zjedliśmy, ile jeszcze możemy zjeść oraz jakie makroskładniki powinniśmy dostarczyć dla naszego organizmu.

Dyscyplina żywieniowa

Chcąc odżywiać się zdrowo bez drakońskich diet, możemy robić to w sposób naturalny, ale powinniśmy trzymać dyscyplinę żywieniową. Tylko dzięki temu nie będziemy musieli przeprowadzać redukcji tkanki tłuszczowej czy wprowadzać innych skomplikowanych diet i reperować naszego zdrowia. Dyscyplina żywieniowa jest niczym innym jak jedynie spożywaniem odpowiedniej ilości kalorii i makroskładników dziennie oraz pilnowaniem, aby spożywane posiłki byłe odpowiednio dobrej jakości i były spożywane o regularnych porach dnia. Małe i często z pozoru niewidoczne elementy wpływają w bardzo duży sposób na nasze życie i musimy ich przestrzegać, aby być w formie. Jeśli chcemy zmotywować się, możemy robić zdjęcia naszej sylwetki co pewien czas i upewniać się, że dyscyplina żywieniowa przynosi odpowiednie efekty, a także wyznaczyć sobie cel np. utrzymania wagi czy zwiększenia ilości mięśni względem tkanki tłuszczowej w naszym organizmie.

Deficyt kaloryczny czyli chudnięcie w bezpieczny i przyjazny sposób

Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykamy się odnośnie żywienia i naszej sylwetki jest nadwaga. Niezależnie jednak od tego jak jest duża oraz jakimi osobami jesteśmy, nie chcąc korzystać z drakońskich diet i specjalnych programów żywieniowych możemy schudnąć naturalnie. Musimy jednak pamiętać o jednej i niezbędnej do tego rzeczy, jaką jest deficyt kaloryczny. Jest to spożywanie mniejszej ilości kalorii, niż potrzebujemy dziennie. W takim wypadku możemy jeść dokładnie to, co chcemy bez ograniczania jakiegokolwiek produktu w naszej diecie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które będzie szczególnie komfortowe dla osób nielubiących ograniczać swoich ulubionych dań. Ten sposób odchudzania się nie będzie również wymagał od nas posiadania specjalistycznej wiedzy czy przeliczania poszczególnych składników w zaawansowany sposób. Kluczem do sukcesu tego sposobu odchudzania się, będzie spożywanie konkretnej ilości kalorii i nieprzekraczanie tego progu, co jest bardzo łatwe w wykonaniu. Wyrabiając odpowiednie nawyki żywieniowe, możemy wręcz nie zauważać pewnego niedoboru kalorii, a z czasem będzie powodowało to regularne i płynne obniżanie się naszej wagi ciała

Wesprzyj się cateringiem dietetycznym

Jeśli posiadamy taką możliwość, dobrym pomysłem jest wspieranie się cateringiem dietetycznym. Jest to tzw. popularna dieta pudełkowa, gdzie firmy cateringowe przyrządzają dla nas poszczególne dania oraz dostarczają je rano na początku dnia, abyśmy mogli przez cały dzień jedynie podgrzać je i spożyć. Z takiej opcji możemy skorzystać zarówno kompleksowo, zamawiając pudełka z jedzeniem na cały dzień i wszystkie posiłki, jak i również na wybrane dania. Do wyboru w firmach cateringowych mamy również różnorodne diety, które możemy modyfikować i dostosowywać do naszych preferencji np. gdy się odchudzamy. Rozwiązanie to będzie bardzo korzystne szczególnie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu dbać o zdrowie i żywienie się. Dzięki temu będą mogły poświęcić czas na przyrządzanie jednego lub dwóch zdrowych posiłków samodzielnie i nie musząc poświęcać kilku godzin dziennie na gotowanie.

Dieta pudełkowa Kraków sprawdź!
Happy.Diet