Częstochowa, Kraków czy Warszawa – czy wypożyczalnie samochodów w różnych miastach rządzą się swoimi prawami?

downtown-690827_960_720

Za każdym razem, gdy wylądujesz w nowym mieście na podróż służbową lub urlop, opłaca się wypożyczyć samochód – Częstochowa podobnie jak i Kraków nie są wyjątkiem. Jeśli chcesz wziąć udział w wycieczce, ale nie masz samochodu lub nie myślisz, że Twoja podróż może wymagać przemierzenia sporej ilości kilometrów – to właśnie wynajem z pomocą transportico.pl jest najlepszym rozwiązaniem. Gdy samochód się zepsuje – to samo, wynajem może uratować Twoje plany, jakiekolwiek nie są!

Jest wiele powodów przemawiających za tym, aby wynająć samochód, ale sam proces jest zawsze taki sam. Zapoznanie się z podstawami, zanim będziesz chciał – lub potrzebował – wynająć samochód pomoże Ci przejść przez wszystkie etapy tego procesu z łatwością i bezproblemowo, po prostu – bez żadnych kłopotów.

Niezbędne informacje

Czy musisz mieć 25 lat aby wynająć samochód? Jest to często powtarzane pytanie, a odpowiedź będzie się różnić w zależności od miejsca i dostawcy wynajmu. Zdaje się, iż w Polsce wszyscy licencjonowani kierowcy w wieku 18 lat i starsi mogą wypożyczać samochody, ale w innych państwach firmy wynajmu ustalają wiek, w którym będą i nie będą dzierżawione pojazdy. Ba! Nawet, jeśli jazda w młodym wieku jest możliwa to często jest tak, że kierowcy poniżej 25 roku życia mogą zostać obciążeni dodatkowymi kosztami i opłatami. Powiedziawszy to warto podkreślić iż granica 25 lat nie jest ścisłym standardem, ale czasami właśnie taką granicę wieku można spotkać w wymogach wypożyczalni.

A co z kosztem paliwa? Jeśli chodzi o zatankowanie samochodu, prawdopodobnie będziesz miał opcje związane z tym, od którego dostawcy jesteś wynajmowany. W niektórych modelach można zapłacić zryczałtowaną stawkę i zwrócić samochód z tak dużą ilością gazu lub mniejszą ilością gazu, czyli z tym ile pozostało, a tankowanie po drodze jest już organizowane według uznania. W innych wersjach częścią umowy jest wypełnienie zbiornika przed oddaniem samochodu.

Gdzie zamierzasz oddać samochód? Kiedy masz do czynienia z siecią wypożyczalni, często możesz oddać samochód w innym miejscu np. wynajmując go w Częstochowie możesz oddać w Krakowie, co jest idealnym rozwiązaniem na jednokierunkową podróż. Pamiętaj jednak, że z tą opcją zazwyczaj wiążą się opłaty.

Inne opcje, które możesz napotkać, to płatność za przejazd i wyposażenie opcjonalne. Twoja czyli wybrana przez Ciebie wypożyczalnia może oferować różnorodne usługi, jeśli chodzi o sposób płacenia opłat drogowych, podczas gdy wyposażenie opcjonalne może wahać się od siedzeń samochodowych po bagażniki narciarskie i opony zimowe – sprawdź u dostawcy usług wynajmu, co jest dostępne i co najważniejsze – w jakiej cenie!

Opłaty i opcje płatności

Zasady i przepisy dotyczące wynajmu samochodów – i opłaty związane z wynajmem – różnią się w zależności od miejsca, z którego i w którym wynajmujesz. Jedna taka opłata może wiązać się z tym, jeśli nie chcesz być jedynym kierowcą w trakcie podróży. Owszem – posiadanie dodatkowego kierowcy dla wynajętego samochodu jest dozwolone, jeśli osoby te są wymienione jako ewentualni kierowcy na umowie najmu, ale mogą pojawić się opłaty za każdą dodatkową osobę.