Bolą Cię plecy? Poznaj biurka z regulacją wysokości

biurka-regulowane-elevodesk

Wiele osób pracujących w trybie siedzącym narzeka na złe samopoczucie. Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ taka pozycja nie jest naturalna dla naszego organizmu. Dowiedź się jak przeciwdziałać bólowi pleców w pracy.

Przyczyny bólu pleców

Najczęstszą przyczyną bólu pleców wśród pracowników umysłowych jest zła postawa. Niestety w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy większość czasu spędzamy siedząc. Mało tego najczęściej siedzimy źle. Co to oznacza? Mało osób dba o zachowanie właściwej postawy w trakcie siedzenia. Podkurczamy nogi, garbimy się, wykrzywiamy. To wszystko działa źle na nasze plecy, wzrok, mięśnie. Jeszcze gorszy jest tylko brak ruchu, nie tylko w pracy ale również w czasie wolnym. To wszystko bardzo osłabia nasze plecy i kręgosłup, który potem zaczyna doskwierać  przy nawet najprostszych ruchach. Łapiemy się na tym, że czujemy kujący ból nawet gdy próbujemy przesunąć fotel czy podnieść dziecko. Krzesła dostępne w biurach często nie są też przystosowane do wielogodzinnej pracy. Dla wielu pracodawców hasła takie jak ergonomia są abstrakcją. Dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce.

Jak radzić sobie z bólem?

Przede wszystkim należy skupić się na jego przyczynie czyli złej postawie i siedzącym trybie życia. Warto naturalnie udać się do lekarza, który oceni stan naszych pleców i sam doradzi jak działać. My polecamy skupić się na aktywności fizycznej. Świetnym ćwiczeniem, zawsze polecanym przy bólu pleców jest pływanie. Idealnie relaksuje i odciążą zmęczony kręgosłup. Dodatkowo prostuje sylwetkę i pozwala spalić sporo kalorii. Kolejnym krokiem są masaże, przez wiele osób to zapomniane i niedoceniane zabiegi, które potrafią całkiem odmienić stan naszych pleców. W końcu radzimy też wziąć pod lupę miejsce pracy. Ergonomiczny fotel biurowy, podnóżek, czy biurko z regulowaną wysokością (ElevoGrande) to podstawy. Co ciekawe jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych rozwiązań przy walce z bólem pleców jest praca na stojąco. Zmiana pozycji w trakcie pracy może być zbawienna dla naszego kręgosłupa.

Biurka regulowane – sposób na zdrową sylwetkę

Czy wiesz, że pracując 3 godziny w ciągu dnia na stojąco możesz spalać nawet o ⅓ kalorii więcej niż siedząc cały dzień? Takie niewielkie zmiany potrafią zdziałać bardzo dużo dla naszego zdrowia. Nie należy oczywiście przesadzać. Zbyt długie stanie również nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego bardzo dobrym sposobem jest praca przy biurkach z regulowaną wysokością. W taki sposób szybko możemy zmienić nasza pozycję bez potrzeby przenoszenia wszystkich rzeczy, komputera itp. Co ciekawe stojąc jesteśmy bardziej kreatywni, szybciej myślimy i ogółem lepiej pracujemy. Dlatego w wielu firmach, w których liczy się pomysłowość, pracownicy korzystają właśnie z takich rozwiązań. Niestety nawet jeżeli wydaje nam się, że siedząc jest nam wygodnie często pogarszamy tylko swoje zdrowie, a do tego tracimy większość pozytywnych zmian wypracowanych na treningach. Siedzenie sprzyja otyłości, jest jedną z przyczyn cukrzycy typu II, oraz zawałów serca. Dlatego konieczne są zmiany, nie tylko w sposobie pracy ale także  w naszym trybie życia.