Kraków, Rzeszów, Lwów – zaplanuj emocjonujący urlop!

lviv-ukraine

Decydując się na wycieczki do Lwowa z Rzeszowa z kresy.com można przeżyć naprawdę niesamowitą przygodę. Wyprawa ta łączy w sobie trzy niesamowite miasta, a w każdym z nich naprawdę jest co robić. Jeśli należysz do tych, którzy zdecydowali się na urlop zwiedzający te miejsca – przeczytaj poniższy tekst i zapisz sobie czego nie możesz przeoczyć w trakcie tych wycieczek, natomiast jeśli nie masz jeszcze planów na wakacje, a chcesz zrobić coś naprawdę emocjonującego – być może to będzie dla ciebie idealna inspiracja!

Przystanek nr jeden: Rzeszów

Rzeszów jest pełen niesamowitych, smacznych i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Oto niektóre z nich:

Podziemny Szlak Turystyczny

Rzeszowską atrakcją jest 369 m długa trasa łącząca 25 starych piwnic. Piwnice pochodzą z piętnastego do dwudziestego wieku i są na różnych poziomach – najgłębsza ma prawie 10 m.

Restauracja w Sajgonie

Jest to wietnamska restauracja, ale jedzenie bardziej przypomina starą szkołę chińską. Najlepiej udać się tam na słodką i kwaśną wieprzowinę i zupę z jajkiem. Kilka wietnamskich potraw tez jest godnych uwagi/

Kafejka w Rzeszowie Hola Lola

Dekoracje przemysłowe, duże stoliki, pyszna kawa na zamówienie – tak, tutaj warto wpaść, gdy jest się w trakcie zwiedzania Rzeszowa. Oprócz kawy, jest sporo piwa i lemoniady do wyboru. Dobre wi-f.

Muzeum Regionalne w Rzeszowie

Muzeum Regionalne w Rzeszowie mieści się w klasztorze pijarów, wraz z freskowanymi sklepieniami z XVII wieku, z polskimi obrazami z XVIII i XX wieku, a także sztuką europejską z XVI wieku.

Muzeum Etnograficzne

W muzeum znajdują się tradycyjne stroje ludowe i stare drewniane rzeźby z regionu na stałej wystawie.

Przystanek nr dwa: Kraków

Kraków od zawsze był pod wieloma względami urzekającym miastem. Z historią, która sięga IV wieku na Wawelu, Kraków przypadkowo unikał zniszczenia, ponieważ Mongołowie przestali zastraszać obszar w XIII wieku, rozwijając się w jednym z najbardziej znanych miast Europy Środkowej. W rezultacie Kraków jest dziś jednym z najpiękniejszych fragmentów Europy Środkowej – jest też na pierwszej liście Światowego Dziedzictwa UNESCO z 1978 roku wraz z pobliską kopalnią soli w Wieliczce i tylko dziesięcioma innymi miejscami w Europie Środkowej. To miasto pełne majestatycznych zabytków architektonicznych, brukowanych uliczek, skarbów kultury, ponadczasowych dziedzińców, bezcennych dzieł sztuki i legendarnych piwnic i ogródków piwnych – zabytkowe centrum Krakowa jest niesamowite!

Przystanek nr trzy: Lwów

Lwów jest po prostu niesamowity. Jest tak wspaniały, że każdego roku jest tam coraz więcej turystów- dosłownie trzeba się czasem przepychać przez tłumy podróżnych i grup turystycznych, aby pochodzić po Rynku i sąsiednich ulicach. Co za widoki! W ciągu kilku lat miasto przekształciło się w najgorętsze miejsce turystyczne na Ukrainie zarówno dla Ukraińców, jak i cudzoziemców, którzy podróżują nawet z Kanady, aby zobaczyć nową granicę turystyki w Europie Wschodniej i mieć korzyści z niskich cen na Ukrainie. Jest naprawdę wiele rzeczy do zrobienia we Lwowie, więc lepiej zarezerwować miejsce na pobyt na kilka nocy.