Jak ciekawie zwiedzić Kraków? Poznaj 3 niezawodne sposoby

zwiedzanie-krakowa

Już praktycznie rozpoczęły się wakacje. To idealny czas na letnie wycieczki w gronie rodziny lub przyjaciół. Dziś podpowiemy Wam jak ciekawie zwiedzić jedno z najpiękniejszych polskich miast, czyli Kraków!

Zwiedzanie z przewodnikiem

Dawna stolica królów polski to jedno z najciekawszych i najstarszych miast w Europie. Turyści z całego świata zachwycają się jego niecodzienną architekturą i wyjątkowym klimatem jaki w nim panuje. Atmosfera średniowiecznych uliczek, piękne zabytki, urokliwy Kazimierz oraz wzgórze Wawelskie to miejsca, które obowiązkowo trzeba odwiedzić. Jeśli interesują Was historyczne ciekawostki i jesteście głodni szczegółowej wiedzy, świetnym rozwiązaniem jest wynajęcie przewodnika, który oprowadzi Was po wszystkich najważniejszych miejscach Krakowa. Specjalistyczna wiedza i ogrom informacji to coś czym mogą pochwalić się wszyscy lokalni historycy. Pamiętajmy jednak, że taka forma zwiedzania może być uciążliwa dla najmłodszych oraz starszych osób. Tłok, długie dystanse oraz dużo ciekawostek na raz mogą być bardzo męczące. Dodatkowo pamiętajmy, że takie zwiedzanie może trwać nawet 8 godzin! Szczególnie latem warto wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne, spacery starym miastem w upalne dni, niestety nie są najlepszym pomysłem.

Zgub się w mieście

Kolejnym nieco mniej popularnym pomysłem jest tak zwane “zgubienie się w mieście”. Bez pomocy przewodnika, samodzielnie dajecie się pochłonąć miastu. Na swojej liście warto zaznaczyć parę zabytków, chociaż w tym przypadku raczej skupiacie się na mniej popularnych miejscach. Lokalne restauracje, puby czy najbardziej kultowe wśród krakusów miejsca to Wasz cel tej wycieczki. To rozwiązanie głównie dla młodszych osób, które są żądne przygód i nie straszne im kilka lub nawet kilkanaście kilometrów spaceru. W taki sposób chociaż na chwilę możecie poczuć się jak “lokalsi” spróbować tradycyjnych potraw, wypić rzemieślnicze piwo czy odwiedzić najnowszą wystawę w MOCAKu. Naszych porad nie bierzcie jednak zbyt dosłownie i na wszelki wypadek zaopatrzcie się w mapę lub telefon z nawigacją, chociaż mieszkańcy Krakowa są raczej uprzejmi, zawsze warto być zabezpieczonym.

Wycieczka zabytkowym tramwajem

zwiedzanie-tramwajem

Nasza ostatnia, a zarazem najciekawsza propozycja to nowość na krakowskim rynku turystycznym. Mowa tu o zwiedzaniu starego miasta zabytkowym tramwajem. To idealne rozwiązanie dla grup zorganizowanych, rodzin czy firm, które chcą urozmaicić pobyt w Krakowie swoim pracownikom. Zamiast pokonywać trasy pieszo, komunikacją miejską lub taksówką, możecie spokojnie cieszyć się urokami starego miasta oglądając je z perspektywy jadącego tramwaju. W środku możecie liczyć na ciekawe opowieści przewodnika lub nastrojową muzykę. Oczywiście nie zabraknie też czasu na postoje w trakcie, których możecie prz spacerować się urokliwymi uliczkami lub zjeść pyszny tradycyjny obiad. Dodatkowo nie straszne są Wam warunki atmosferyczne, wnętrze tramwaju ochroni Was zarówno przed parzącym słońcem jak  i ulewą. Dodatkowo organizatorzy takich wycieczek najczęściej otwarci są na wszelkie sugestie, dzięki czemu możecie postawić np. na wycieczkę tematyczną idealną dla dzieci i młodzieży.