Zalety i wady konserwacji podłóg

kraków hearson

Epoksydowe rozwiązania podłogowe wymagają regularnego czyszczenia, aby zachować ich żywotność, estetykę i ogólne bezpieczeństwo. Codzienne czyszczenie za pomocą produktów specyficznych dla składników, polerowanie i szorowanie to szereg sposobów, w jakie można to osiągnąć.

Postępuj zgodnie z tymi wytycznymi dotyczącymi czyszczenia najlepszych praktyk, aby mieć podłogę w jak najlepszym stanie przez wiele lat.

Co robić w tym kierunku?

-Przed użyciem specjalistycznych sprzętów, jak maszyna do czyszczenia podłóg do tego obszaru należy przeprowadzić wstępne czyszczenie podłogi i zachować ostrożność podczas używania sprzętu na nowej podłodze. -Ciężki sprzęt może uszkadzać podłogę.
-Miej regularny harmonogram konserwacji – regularnie czyść podłogę, aby nie dopuścić do gromadzenia się kurzu i brudu.
-Zwróć większą uwagę na obszary o dużym natężeniu ruchu (np. wejścia), w których poziom ilości piasku, brudu i zużycia jest najwyższy.
-Natychmiast usuń wyciek. Natychmiast usuń ślady oleju i smaru wodnym roztworem alkalicznego detergentu.
-Upewnij się, że poziomy czyszczenia i konserwacji są wyższe w obszarach narażonych na przypadkowe zanieczyszczenie chemikaliami, w tym materiałami bakteriologicznymi lub radioaktywnymi.
-Używaj pędzli zamiast mopów, jeśli podłoga z żywicy ma teksturowaną powierzchnię.
-Zapewni to skuteczne czyszczenie rowków i wypukłości podłogi.
-Zawsze używaj najwyższej jakości sprzętu, aby osiągnąć dłuższe i lepsze wyniki.
-Upewnij się, że sam sprzęt czyszczący jest regularnie czyszczony.
-Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez producentów chemikaliów i sprzętu.

Czego natomiast nie robić?

-Nie używaj nadmiernych stężeń środków czyszczących. Przekroczenie zalecanej przez producenta dawki może -okazać się szkodliwe dla osób sprzątających i / lub zajmujących powierzchnię podłogi.
-Nie mieszaj chemicznych środków czyszczących i środków. Może to być potencjalnie niebezpieczne dla osób sprzątających podłogę i / lub użytkowników przestrzeni.
-Nie używaj nadmiernej ilości wody.
-Nie używaj rozpuszczalników, ponieważ nierozcieńczone zaatakują podłogę.
-Nie używaj syntetycznych podkładek do szorowania na teksturowanych żywicznych wykończeniach podłóg. -Teksturowane wykończenie spowoduje szybkie zepsucie się podkładek i zmieni profil podłogi. Z czasem zmieni również właściwości antypoślizgowe podłogi.
-Nie używaj chemicznych środków czyszczących na bazie fenolu, ponieważ powodują one degradację żywicznych powierzchni podłogowych.

Regularne czyszczenie podłóg z żywicy jest najważniejszym sposobem zapewnienia bardzo długiej żywotności powierzchni produktu. Faktem jest, że podłogi, które są utrzymywane w czystości, wytrzymają dłużej. Pył i zanieczyszczenia mogą z czasem stać się ścierne i skrócić żywotność instalacji. I nie chodzi tylko o powierzchnie mieszkalne – w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i spożywczym szczególnie ważne jest utrzymanie higienicznych powierzchni, w których niezbędne są odpowiednie techniki czyszczenia.

Żywiczne podłogi zapewniają trwałe i higieniczne rozwiązanie. Są stosunkowo łatwe w czyszczeniu w porównaniu do innych rodzajów podłóg i są bezproblemowe po zainstalowaniu.