Moda w Krakowie: przewodnik po płaszczach zimowych dla panów

krakow cristo

Zakładamy go idąc do biura, na wyjątkowy wieczór, na koktajl z przyjaciółmi. Uwielbiamy mieć go w szafie w wielu różnych stylach: elegancki, nieformalny, sportowy, elegancki. Są tacy, którzy chcą nosić zimowe kurtki męskie na każdą okazję.

Płaszcz męski jest kluczową odzieżą na zimę, a wybór odpowiedniego jest łatwiejszy niż się wydaje, musisz tylko pamiętać o niektórych cechach, takich jak:

  • rodzaj
  • materiał
  • kolor
  • styl

Oto praktyczny przewodnik na temat wyboru najbardziej odpowiedniego męskiego płaszcza na podstawie okazji i własnego stylu, z kilkoma drobnymi poradami, jak uniknąć błędów.

Trencz

Bardzo lekki i dlatego bardziej odpowiedni do noszenia jesienią. Trencz to tradycyjny i ponadczasowy model. Pierwszy płaszcz przeciwdeszczowy w tym stylu został zrealizowany w 1901 r., Kiedy Ministerstwo Wojny w Anglii zamówiło płaszcz, który powinien znajdować się w połowie drogi między uporządkowanym płaszczem przeciwdeszczowym a płaszczem wojskowym, zlecono to firmie Burberry. Jego nazwa pochodzi od angielskiego trencza. Jego estetyka ewoluowała w czasie, przeżywając różne mody przez sto lat. Tradycyjnie realizowany w kolorze beżowym, jego konstrukcja charakteryzuje się:

  • poduszkami naramiennymi
  • podwójnym zapięciem na piersi
  • paskiem pod brodą
  • paskiem
  • trójkątnym rondem nachodzącym na zapięcie dla lepszego zatrzasku

Jest to bezdyskusyjnie wszechstronna odzież, odpowiednia w sytuacjach formalnych i nieformalnych.

Loden

Płaszcz Loden „Loden” to nazwa antycznej tkaniny wykonanej w austriackim Tyrolu, z matowej i wodoodpornej wełny, z której wykonano słynny zielony sosnowy płaszcz, od którego pochodzi nazwa. Ten tradycyjny rodzaj płaszcza, typowy dla studentów, intelektualistów i klasy średniej z lat 60. i 70., ma kołnierzyk niczym z koszuli, guziki, pod pachami ukryty podszyty rękaw, długi fałd z tyłu, który otwiera się od górnej strony, skośne kieszenie z patkami, paski na guzikach na końcu rękawów.

To podobnie jak kożuch męskie rozwiązanie wygodne i odpowiednie dla każdego wieku, do noszenia w wolnym czasie.

Płaszcz marynarski

To tak zwany ciężki płaszcz marynarza. Noszony od początku XVII wieku przez żeglarzy z północy Europy i Ameryki Północnej, wykonany zwykle w niebieskim, ciężkim materiale. Tradycyjna jego wersja wymaga elementów takich jak: dwurzędowa linia z sześcioma dużymi guzikami, duże rewersy zapinane na pasek podbródkowy, pionowe kieszenie do ogrzania dłoni, długość do bioder.

To krótki męski płaszcz, tak fascynujący i swobodny, że nadaje się do wszechstronnych stylizacji, takich jak wyjście do biura i czas wolny.

Płaszcz typu Ulster

Jest to niezbędny elegancki płaszcz na zimę, najwyższy wyraz umiejętności krawca. Nazwany na cześć homonimicznej irlandzkiej prowincji Północnej. Próbka wojenna o silnej osobowości: duże rewersy, osiem guzików, koszulowe rękawy z ręcznie wykonanymi szwami; kieszenie z patkami; mankiety z paskami; plisowana skrzynia z rozcięciem; a po bokach zakładki z pudełka – dwie głębokie zakładki; długość poniżej kolan.

Ten dobrze uformowany płaszcz, zaprojektowany jest dla kogoś, kto woli bardziej formalną elegancję, odpowiednią do wszystkich środowisk biznesowych.