Która wypożyczalnia samochodów przy lotnisku Kraków-Balice działa w nocy?

1789f6b5f73c87a3dd0945d1365d11a8

Stolica Małopolski pochwalić się może jednym z największych portów lotniczych w kraju. Krakowski obiekt, pod względem liczby odprawianych pasażerów, jak i liczby operacji lotniczych, znajduje się w czołówce – zaraz za warszawskim lotniskiem Chopina. Czy znajdziemy na miejscu jakąś wypożyczalnię samochodów? Które z nich działają również w nocy? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym tekście.

Usytuowanie lotniska im. Jana Pawła II

Międzynarodowy port lotniczy im. Jana Pawła II, Kraków-Balice mieści się na południu Polski, około
11 km na zachód od centrum Krakowa. Usytuowany jest w pobliżu 8. Bazy Lotnictwa Transportowego Sił Powietrznych, w odróżnieniu od której, zajmuje się głównie lotami cywilnymi. Jest to zdecydowanie największy regionalny port lotniczy w Polsce – jego powierzchnia to aż 310 ha. W 2019 roku liczba pasażerów korzystających z krakowskiego lotniska przebiła rekordowe 8 milionów. Ta statystyka w jednoznaczny sposób obrazuje atrakcyjność krakowskiego obiektu dla pasażerów. Jak dostać się na lotnisko
i z jakiego transportu skorzystać po przylocie? W następnym akapicie przedstawimy kilka sugestii.

Dostępne środki transportu

Lotnisko w Krakowie jest dość dobrze skomunikowane. Z centrum miasta łączy je chociażby linia kolejowa obsługiwana przez Koleje Małopolskie, jak i przynajmniej kilka linii autobusowych. Z lotniskiem sąsiadują też bezpośrednio m.in. autostrada A4 łącznie z drogą ekspresową S7 oraz droga wojewódzka nr 774. Pasażerowie chcący zdążyć na samolot najczęściej korzystają z samochodów osobowych, więc warto zaznaczyć, że krakowski obiekt dysponuje naprawdę sporym publicznym parkingiem. Co ważniejsze, szczególnie dla przyjezdnych – w terminalu międzynarodowym funkcjonują także przedstawicielstwa kilku wypożyczalni samochodów. Polacy coraz chętniej korzystają z usług tego typu firm, co okazuje się często bardziej opłacalną decyzją od wzięcia taksówki.

Wypożyczalnie samochodów działające w nocy

Kiedy zdecydujemy się na wynajem samochodu, warto rozejrzeć się za firmą, która działa także w nocy. Jedną z ciekawszych propozycji wydaje się być wypożyczalnia Flex Rent a Car. Na korzyść tego przedsiębiorstwa działa przede wszystkim naprawdę imponująca flota nowoczesnych pojazdów i wygodny proces rezerwacji. Klienci firmy chwalą minimum formalności związanych z wypożyczeniem, a także komfort i swobodę przemieszczania się wynajętym autem. Biuro firmy jest otwarte od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 7:00-23:00. Oczywiście odbiór pojazdu, jak i jego późniejszy zwrot, może odbywać się poza tymi godzinami – również w nocy.

Warunki, które należy spełniać i rezerwacja samochodu

Chcemy uniknąć frustracji związanej z podróżowaniem komunikacją miejską czy taksówkami i postanowiliśmy skorzystać z wypożyczalni aut – co dalej? Przede wszystkim powinniśmy wejść na stronę internetową Flex Rent a Car, aby zapoznać się z dostępną ofertą i dokonać wstępnej rezerwacji pojazdu w wyznaczonym przez nas terminie.
https://flexrent.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow/
Na stronie znajdziemy także regulamin firmy oraz różne przydatne informacje. Jakie są wymagania, aby wypożyczyć samochód? Minimum warunków, które musimy spełnić, to przede wszystkim ważne przynajmniej rok prawo jazdy oraz dokument tożsamości – paszport bądź dowód osobisty.