Wypadek w czasie delegacji służbowej – gdzie w Krakowie szukać samochodu zastępczego?

generic6-1024x340

Miałeś stłuczkę bądź większy wypadek w czasie wyjazdu służbowego w okolicach Krakowa? Spokojnie podpowiemy Ci, gdzie szukać zastępczego samochodu! Zanim jednak przejdziemy do konkretów zapewniamy, że jeśli chodzi o rynek wynajmu samochodów Kraków oferuje doskonałą jakość za rozsądną cenę. Samochodów również ma naprawdę wiele do zaoferowania. Aby pomóc wynajmującym w pełni wykorzystać możliwości wypożyczenia samochodu służbowego oprócz samego wykazu firm godnych polecenia – mamy dla ciebie kilka wskazówek dotyczących tego jak najlepiej zabrać się za wynajem aut w Krakowie i gdziekolwiek indziej.

Gdzie w Krakowie szukać samochodu zastępczego?

• target.auto.pl (Wynajem aut Lublin)
• GOLD wypożyczalnia samochodów Kraków
• Krakrent – wypożyczalnia samochodów Kraków
• ABCO – Wynajem Samochodów Kraków
• Wypożyczalnia samochodów Q24 Kraków – Balice
• CaRent-24 : Wypożyczalnia aut

Po przyjeździe do wybranego miejsca wynajmu wypożyczony pojazd powinien być: dostępny i przygotowany i sprawdzony. Zalecamy jednak, aby przed podpisaniem umowy i dla zachowania spokoju przeprowadzić następujące kontrole, jakich wymaga dzisiejsza motoryzacja.

1. Rozważ swoje wymagania dotyczące pojazdów.

Najmniejszy dostępny samochód może nie pasować do Twoich celów służbowych. Zastanów się, komfort i bezpieczeństwo to ważne względy. Można również uzyskać klimatyzowany samochód w gorącym sezonie.

2. Sprawdź, co zawiera cena.

Upewnij się, że dokładnie wiesz, co zawiera cena. Niektóre ceny cytowane przez wypożyczalnię samochodów mogą być niewiarygodnie niskie, ale mogą istnieć ukryte dodatki.

3. Pomyśl i ubezpieczeniu.

Krakowskie firmy wynajmujące samochody zazwyczaj oferują ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej trzeciej oraz zrzeczenie się szkody z tytułu kolizji. Ochrona przed kradzieżą może być opcjonalnym dodatkiem. Warto upewnić się, że jesteś objęty ubezpieczeniem bądź też dowiedzieć się czy będziesz ponosić odpowiedzialność za pełną wartość pojazdu, jeśli zostanie skradziony.

4. Wynajęcie z renomowanej wypożyczalni.

Wskazane jest wypożyczenie od renomowanej firmy wynajmującej, jak np. te z listy powyżej One oferują najnowsze modele samochodów, obsługują szerszą sieć miejsc, przygotowują pojazdy do wyższych standardów i oferują pomoc w nagłych wypadkach drogowych. Ponadto, jeśli chcesz złożyć jakąkolwiek skargę, zawsze możesz odwiedzić ich punkt kontaktowy.

5. Sprawdź uszkodzenie nadwozia.

Przed wyjazdem upewnij się, że wszystkie szkody, nawet niewielkie – są zaznaczone w formularzu kontroli wstępnej. W przeciwnym razie możesz zostać obciążony szkodą, która nie była twoją winą. Jednocześnie należy sprawdzić wskaźnik paliwa, aby upewnić się, że pojazd ma taką samą ilość paliwa, jak stwierdzono na papierze.

7. Sprawdź opony.

Bardzo ważne jest, aby sprawdzić, czy opony są w dobrym stanie, mają wystarczającą głębokość bieżnika i są dobrze wyważone. Niektórzy klienci łamią standardowe warunki i prowadzą pojazdy po trudnym terenie- lepiej żebyś nie poniósł za nich odpowiedzialności, Warto też sprawdzić wycieraczki przedniej szyby w celu upewnienia się, że nie są zużyte.

8. Zapoznaj się ze stacją kontrolną.

Upewnij się, że znasz wszystkie elementy sterujące, a światła, wycieraczki i klakson działają prawidłowo. Poproś członka personelu o zademonstrowanie dowolnych elementów sterujących, jeśli nie masz pewności i poproś o instrukcję, jeśli to konieczne. Przed rozpoczęciem jazdy sprawdź poziom płynu i oleju oraz sprawdź hamulec ręczny.