Jak wygląda rynek skup mieszkań w Krakowie

krakow-114256_640 (1)

Skup mieszkań to dosyć nowa dziedzina rynku nieruchomości, która prężnie rozwija się w szczególności w dużych miastach. Kontakt z firmą zajmująca się skupem mieszkań może być dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkiej sprzedaży mieszkania za rozsądną cenę. Warto więc zapoznać się bliżej z taką formą sprzedaży i kupna.

Rynek mieszkań w Krakowie jest wyjątkowo rozbudowany, zarówno jeśli chodzi o nowe inwestycje deweloperskie, jak i o mieszkania z rynku wtórnego. Osoby, które chcą sprzedać mieszkanie, często jednak muszą spędzać sporo czasu na tworzeniu ogłoszeń, załatwianiu formalności, przyjmowaniu wielu potencjalnych klientów, z którymi trzeba się umawiać o różnych porach. Sprzedaż jest więc mocno rozłożona w czasie. Zdarza się, że na finalizację transakcji trzeba poczekać kilka tygodni, a czasem nawet miesięcy. Z perspektywy właściciela mieszkania jest to problem między innymi finansowy – musi bowiem ponosić koszty utrzymania nieruchomości, której od dawna chce się pozbyć. Co więcej, często sprzedaż dochodzi do skutku dopiero wtedy, gdy właściciel mieszkania mocno zejdzie z ceny. Dzieje się tak zarówno w przypadku sprzedaży bezpośredniej, jak i w sytuacji, gdy korzystamy z usług biura pośrednictwa nieruchomości.

A może skup mieszkań?

zakup domu w holandiiSkup mieszkań to innowacyjne podejście do rynku nieruchomości, które powstało z myślą o osobach chcących szybko, sprawnie i bezproblemowo sprzedać mieszkanie w Krakowie i w każdym innym mieście. Na https://sonarhome.pl/skup-mieszkan/krakow można znaleźć ofertę solidnej i renomowanej firmy zajmującej się skupem mieszkań w Krakowie. SonarHome stawia przede wszystkim na ulepszenie i usprawnienie procesu sprzedaży i kupna mieszkania. Firma nieustannie monitoruje rynek mieszkań w Krakowie, skupuje nieruchomości położone w różnych dzielnicach, a także w podmiejskich miejscowościach. Jest też w stanie zaproponować dobrą cenę, zgodną ze stawkami w danej lokalizacji oraz ze stanem mieszkania. Firma skupuje zarówno niewielkie kawalerki, jak i mieszkania wielopokojowe oraz apartamenty. Grono potencjalnych klientów jest więc naprawdę spore.

Dlaczego warto?

Oferta firm zajmujących się skupem nieruchomości to propozycja dla osób, którym zależy na czasie i profesjonalnej obsłudze. Dzięki temu nie trzeba wystawiać ogłoszeń o sprzedaży, czekać na potencjalnych kupców, a następnie znowu czekać, aż uda im się uzyskać kredyt hipoteczny w banku. Niewiele osób w dzisiejszych czasach kupuje bowiem mieszkania za gotówkę. Taką opcję znajdziemy natomiast w firmach skupujących nieruchomości. Wystarczy umówić się z przedstawicielem takiej firmy na obejrzenie mieszkania. Specjalista jest w stanie szybko i sprawnie wycenić nieruchomość biorąc pod uwagę wszystkie najważniejsze parametry. Jeśli właściciel mieszkania zgadza się z wyceną, może liczyć na to, że wszystkie formalności zostaną załatwione nawet w ciągu kilku dni, a pieniądze z transakcji szybko zasilą konto sprzedającego.

Polecamy:
IT Recruitment Kraków – sposób na odciążenie działu HR