Chcesz wkroczyć do świata smoków? Odwiedź Energylandię!

energylandia-Smoczy-Gród-Zadra_800x533

Energylandia to największy i najchętniej odwiedzany park rozrywki w Polsce. Nikogo nie dziwi więc, że co roku ma on do zaoferowania swoim Gościom więcej – nowe atrakcje czy nawet całe Strefy to coś, do czego przyzwyczaili się ci, którzy regularnie odwiedzają Zator. Energylandia otwarta jest również obecnie, a to wszystko dzięki odpowiednim standardom bezpieczeństwa. To również dzięki nim będziemy mogli wkroczyć do świata smoków. W Energylandii czeka na nas bowiem Smoczy Gród – ubiegłoroczna nowość, którą jednak nie wszyscy zdążyli jeszcze poznać!

Smoczy Gród to kolejna nowość w Parku, która swoją premierę miała w ubiegłym sezonie. To miejsce, które swoim klimatem jednoznacznie odwołuje się do średniowiecza, jednak nie tego znanego z podręczników do historii, bo chociaż nie brakuje w nim dzielnych rycerzy czy zamków, to niebo opanowały groźne smoki! Całość prezentuje się naprawdę niesamowicie, na co wpływ mają nie tylko znakomite, klimatyczne atrakcje, ale również drewno, które zostało wykorzystane przy budowie części z nich.

Zadra – Energylandia pobija kolejny rekord!

Energylandia lubi bić kolejne rekordy, czego idealnym przykładem było zdecydowanie się na budowę Hyperiona. Nikt jednak nie spoczął na laurach, czego dowodem jest właśnie Zadra – najszybszy i najwyższy na świecie Wooden Roller Coaster! Jak sama nazwa wskazuje, mamy tutaj do czynienia z atrakcją hybrydową, która zbudowana jest nie tylko z wytrzymałego metalu, ale również z drewna. Sprawia to, że całość naprawdę oddaje średniowieczny klimat i idealnie wpasowuje się w inne atrakcje, które czekają na nas w Smoczym Grodzie.

park rozrywki


Zadra powstała przy współpracy z takimi firmami, jak Rocky Mountain Constructions i Vekomato specjaliści światowej klasy, którzy specjalizują się w projektowaniu i budowach roller coasterów w największych na świecie parkach rozrywki! Jest to gwarancja nie tylko znakomitej zabawy i ekstremalnych wrażeń, ale również bezpieczeństwa.

Co jednak warto wiedzieć o tym roller coasterze? Zadra posiada niemal 64 metry wysokości, podczas spadku nachylenie wynosi nawet 90 stopni, czekają na nas również aż 3 inwersje! Podczas przejazdu, który trwa dokładnie minutę i 50 sekund wagoniki rozpędzają się do prędkości wynoszącej aż 121 km/h! Widać więc, że ekstremalnych wrażeń nie zabraknie tutaj nikomu!

Jeżeli należycie do fanów innych ekstremalnych atrakcji Energylandii, takich jak Hyperion, Tsunami Drop, Aztec Swing czy Mayan, a nie mieliście okazji przejechać się właśnie w wagonikach Zadry – koniecznie nadróbcie zaległości!

Smoczy Gród – idealne miejsce dla najmłodszych Gości Energylandii

Smoczy Gród nie jest jednak miejscem jedynie ekstremalnym. Wiele z jego atrakcji sprawdzi się idealnie dla młodszych Gości czy wręcz dzieci. Kolejka Dragon Adventure to atrakcja podobna do znanych i lubianych Samolocików czy Magic Fly. Oczywiście różnica polega na tym, że w jej przypadku cały czas pozostajemy w klimacie średniowiecza pełnego smoków.

Dla najmłodszych został przygotowany również Mini Roller Coaster Drakenkolejka ta nie jest tak ekstremalna, jak atrakcje wspomniane wcześniej, idealnie sprawdzi się więc w przypadku dzieci, zwłaszcza tych, których rodzice będą bawić się na tych większych odpowiednikach. Podobnie będzie z karuzelą Fuegorównież w tym przypadku mamy do czynienia z atrakcją dla najmłodszych, rodzice również tutaj mogą być pewni, że ich pociechy będą po prostu bezpieczne, a całość została dostosowana do wieku uczestników zabawy.

Pozostałe Strefy również czekają na Gości!

Niezależnie od tego, czy Gości bardziej interesują atrakcje dla najmłodszych, czy ekstremalna zabawa na Zadrze – warto pamiętać, że czekają również inne Strefy Energylandii, z których jak zwykle można korzystać w ramach jednego biletu. Jeżeli kogoś interesują atrakcje dla najmłodszych, niech nie zapomni odwiedzić Bajkolandii, natomiast jeżeli ważna jest adrenaliny i ogrom mocnych wrażeń, na pewno idealnym wyborem okaże się wszystkim znakomicie znana Strefa Ekstremalna.

Do zobaczenia w Zatorze!