Wieliczka – dlaczego warto tu zamieszkać?

krakow-1667260_640

Wieliczka znana jest przede wszystkim z historycznej kopalni soli. To zabytkowe miasteczko ma jednak do zaoferowania o wiele więcej. Doskonała lokalizacja, przystępne ceny nieruchomości oraz dobra komunikacja z Krakowem sprawiają, że coraz więcej osób rozgląda się tu za mieszkaniem. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zamieszkać w Wieliczce.

Blisko krakowskiej aglomeracji

Mieszkanie w Wieliczce to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieszkać poza Krakowem, a jednocześnie pozostać blisko aglomeracji. Bliskość Krakowa sprawia, że mieszkańcy Wieliczki często dojeżdżają tam do pracy lub do szkoły. Również wszystkie atrakcje miasta pozostają w przysłowiowym zasięgu ręki. Równocześnie kameralny charakter Wieliczki pozwala odpocząć od korków, zgiełku i turystów. Wieliczka oferuje także niższe koszty życia.

Niższe ceny nieruchomości

Nowe mieszkania w Wieliczce cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób szukających lokalu w okolicach Krakowa. Ze względu na niższe ceny, potencjalni nabywcy mogą liczyć na dużo większy metraż, przestronny balkon lub taras czy nawet ogródek. Z popularności takich rozwiązań dobrze zdają sobie sprawę deweloperzy, którzy budując nowe inwestycje, uwzględniają w projekcie przestrzeń outdoorową przynależną do lokali mieszkalnych.

Doskonała komunikacja

Wieliczka bezpośrednio sąsiaduje z Krakowem i jest z nim świetnie skomunikowana. Szybki dojazd do Krakowa umożliwia droga krajowa 94, autostrada A4 i linia kolejowa. Ogromnym atutem jest Szybka Kolej Aglomeracyjna oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja minibusowa i linie autobusowe. Mieszkańcom Wieliczki, którzy pracują lub uczą się w Krakowie, dojazd do centrum zajmuje około 20 minut. To znacznie szybciej niż z niektórych peryferyjnych dzielnic Krakowa.

Atrakcyjna lokalizacja

Mieszkańcy Wieliczki cenią sobie spokój kameralnej miejscowości oraz dużą ilość zielonych terenów, gdzie mogą wypoczywać po pracy. Park Mickiewicza czy liczne place zabaw to miejsca idealne dla rodzinnych spacerów i zabaw. Pobliska Puszcza Niepołomicka również zapewnia liczne tereny rekreacyjne, idealne do spacerów i wycieczek rowerowych. Wspomniana już dobra komunikacja sprawia, że Wieliczka jest dobrą bazą wypadową w Tatry lub Beskidy.

Bogata infrastruktura

Wieliczka posiada bogatą infrastrukturę, która zapewnia jej mieszkańcom możliwość zrealizowania wszystkich codziennych spraw na miejscu. W Wieliczce znajdują się ośrodki zdrowia, przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, a także szkoła muzyczna. Działają tu biblioteki, placówki kulturalne, a także liczne obiekty sportowe.

Do tego należy dodać urozmaiconą sieć sklepów, placówek handlowych i bogatą ofertę gastronomiczną. Ważnym miejscem na mapie Wieliczki jest Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto. Ponadto gmina organizuje liczne wydarzenia kulturalne i koncerty, w których mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl