W której z krakowskich dzielnic kupisz najdroższe nieruchomości?

Expensive-Real-Estate-How-to-Tell-if-You-are-Getting-a-Fair-Price-on-a-Luxury-Home-e1497901826368

Każde większe miasto ma takie dzielnice, w których mieszkanie uznawane jest za renomowane i świadczące o wysokim statusie społecznym. Dobrym przykładem może być chociażby Warszawa Mokotów, gdzie nieustannie powstają nowe mieszkania o wysokim standardzie, cieszące się ogromnym zainteresowaniem kupujących. Nie inaczej jest w Krakowie, gdzie również cena nieruchomości zależy nie tylko od standardu i jakości wykonania, ale również od lokalizacji.

Najdroższe nieruchomości w Krakowie zdecydowanie można kupić w okolicach centrum. Ceny metra kwadratowego w tej okolicy zdecydowanie odbiegają od średniej rynkowej. Co więcej, bardzo często w centrum powstają eleganckie, ekskluzywne apartamentowce, przeznaczone dla klientów z grubym portfelem, dla których wydanie kilku milionów na apartament z ciekawym widokiem nie stanowi większego problemu. Oczywiście, są to mieszkania, które nie są absolutnie dostępne dla osób o przeciętnych zarobkach. Mogą sobie na nie pozwolić jedynie najbogatsi.

Obiekty biznesowe również nie należą do tanich

Oprócz ekskluzywnych apartamentów, w Krakowie drogie są również nieruchomości znajdujące się w dzielnicach biznesowych. Budynki pod siedziby firmowe realizowane są w najwyższym standardzie i z wieloma udogodnieniami, które pociągają za sobą spory wzrost ceny. Obiekty firmowe najczęściej również dostępne są dla tych firm, które dysponują sporym budżetem. Niewielkie przedsiębiorstwa raczej nie mają takich możliwości finansowych, by zakupić lokal w tej lokalizacji. Ale nic straconego. Wiele budynków powstających w celach biznesowych powstaje nie na siedzibę jednej firmy, ale pod wynajem dla wielu firm. Wtedy pod jednym adresem funkcjonuje kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt przedsiębiorstw. Wynajem w takich miejscach również nie należy do najtańszych, ale i tak jest zdecydowanie korzystniejszą opcją niż zakup całego budynku.

Im dalej od centrum, tym nieco taniej

Nieruchomości w Krakowie ogólnie są droższe w porównaniu do mniejszych miast czy terenów podmiejskich. Nawet, jeśli wybierzemy lokalizację z dala od centrum, koszt mieszkania będzie wyższy niż podobnego mieszkania w mniejszym miasteczku. Trzeba też pamiętać, aby przy zakupie mieszkania brać pod uwagę nie tylko cenę czy standard wykonania, ale również to, czy ma dobry dojazd. Niestety, wiele osób kupuje mieszkania pod wpływem emocji czy chwilowego impulsu. Czasem też w grę wchodzi konkurencyjna cena. Dopiero później okazuje się, że lokalizacja ma swoje minusy w postaci kiepskiego dojazdu i konieczności codziennego stania w korkach. Zanim więc zdecydujemy się na zakup mieszkania, warto sprawdzić, jak wiele czasu będziemy codziennie poświęcać na dotarcie do pracy i popołudniowy powrót do domu.

Szukasz nowego mieszkania na Mokotowie? Sprawdź http://www.mokosfera.com/pl/