Kredyt na dowód – ciekawe oferty w Krakowie.

Loan

Kredyt na dowód – czy to właściwie możliwe? Czy osoba bez dochodów – bezrobotna lub zadłużona, może otrzymać kredyt bez żadnych zaświadczeń? Okazuje się, że jest taka szansa i to na przykład w Krakowie. Sprawdźmy, jak to naprawdę wygląda i które oferty są warte naszej uwagi.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kredyty i pożyczki, które mają ograniczone do minimum formalności. Z pewnością do takich produktów można zaliczyć kredyty na dowód. Szukając szybkiego kredytu lub pożyczki na dowód w Krakowie ( tzw. kredyt bez zaświadczeń o dochodach) możemy wybierać spośród wielu ofert zarówno banków, jak i firm pozabankowych.

Kredyty na dowód w bankach

W pierwszej kolejności sprawdzamy oferty banków, gdyż ich oferty są zwykle dla nas korzystniejsze od ofert firm pozabankowych. Warto wiedzieć, że banki nie udzielają kredytów jedynie na dowód osobisty. Niektóre z nich jednak udzielają kredyty gotówkowe w bardzo uproszczonej procedurze, nie wymagając przy tym od swoich klientów zaświadczenia o dochodach. Co jednak nie znaczy, że kredyt bez zaświadczeń o dochodach oznacza, że można wnioskować o kredyt bez dochodów i bez pracy. Pożyczki pod zastaw działki, jak również wszelkiego typu kredyty dla bezrobotnych i zadłużonych (np. z komornikiem lub wpisem do KRS) nie istnieją w bankach. Mówiąc więc o kredycie na dowód w Krakowie, możemy spotkać się z ofertami, gdzie formalności zostały ograniczone do minimum. Przykładem takiej oferty może być kredyt na oświadczenie o dochodach, gdzie wystarczy przedłożyć do banku oświadczenie o dochodach i dowód osobisty. Musimy podać nazwę zakładu pracy, telefon oraz złożyć oświadczenie o wysokości zarobków, a potwierdzeniem zatrudnienia zajmuje się bank. Również ciekawą propozycją jest kredyt na wyciąg z konta, gdzie banki wymagają jedynie wyciągu z historii naszego konta bankowego za odpowiedni okres oraz dowód osobisty. Na podstawie historii wpływów na nasze konto bank wylicza zdolność kredytową oraz ustala, czy będziemy w stanie spłacić zaciągnięty kredyt.

Pożyczki w instytucjach pozabankowych

Firmy pozabankowe działające na terenie Krakowa w swoich ofertach najczęściej mają szybkie pożyczki na dowód (tak zwane chwilówki). Aby wnioskować o taką pożyczkę nie potrzeba zaświadczeń ani żadnych oświadczeń o zarobkach. Niektóre z tych firm nawet nie sprawdzają rejestrów dłużników. Również sama procedura jest o wiele prostsza i szybsza niż w tradycyjnych bankach. Wydawać by się mogło, że to najciekawsza oferta, jaką można znaleźć w Krakowie. Jednak warto zachować ostrożność, ponieważ pożyczki w parabankach zwykle mają o wiele wyższe oprocentowanie w porównaniu do kredytów bankowych.

Kraków swoim mieszkańców oferuje całkiem sporo rozwiązań w kwestii kredytów i pożyczek. Trzeba tylko zdecydować, które będą dla nas lepsze. Na tym przykładzie jasno widać, że lepsze są kredyty w bankach i czasami lepiej poczekać na przyznanie kredytu, niż wpakować się w pożyczkę, na której stracimy. Przecież nie raz się słyszy, o sytuacjach, gdy klient pożyczył dwa tysiące, a musiał oddać cztery tysiące. Chyba nikt z nas nie chciałby wziąć takiej pożyczki, bo żadnej w tym korzyści dla siebie nie mamy.