Urządzenia nie tylko do płacenia. Odbierz terminal bez abonamentu!

platnosc_w_terminalu

Terminal płatniczy pozwala skrócić kolejki, zwiększyć bezpieczeństwo i usprawnić obsługę klientów. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na terminal bez abonamentu.

Czym jest terminal kart płatniczych bez abonamentu? To urządzenie, które można otrzymać w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Program ma na celu upowszechnianie transakcji bezgotówkowych w Polsce poprzez zwiększenie dostępności terminali płatniczych. W ramach inicjatywy mali i średni przedsiębiorcy mogą otrzymać za darmo do trzech urządzeń i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od dokonanych transakcji.

W ramach Polski Bezgotówkowej tylko w 2018 roku do przestrzeni publicznej trafiło ponad 100 tys. urządzeń. Okazuje się, że najwięcej terminali otrzymali właściciele sklepów wielobranżowych – np. pasmanterii czy sklepów elektrycznych.

Urządzenia trafiły również do punktów usługowych, gdzie ich brak był szczególnie uciążliwy dla klientów. Są to m.in. salony fryzjerskie, kosmetyczne, a także warsztaty samochodowe. Na instalację terminali zdecydowały się również niektóre firmy transportowe.

Okazuje się, że 95 proc. przedsiębiorców jest zadowolonych z instalacji darmowych urządzeń i, jak twierdzą, udział w programie poleciliby innym. Przyznają, że zwolnienie z opłat przez  12 miesięcy stanowi znaczące wsparcie, a udostępnienie urządzeń pozwala przyciągnąć nowych klientów i zatrzymać dotychczasowych.

Terminal – narzędzie wielofunkcyjne nie tylko do płacenia

Wzrost liczby klientów i – co za tym idzie – obrotów, wynika również z tego, że terminal posiada wiele funkcji. Wygodną usługą jest tzw. usługa cashback, dzięki której klient może wypłacić gotówkę ze swojego konta. Urządzenie płatnicze pozwala również doładować telefon komórkowy w systemie pre-paid, opłacić rachunki i stanowi pewnego rodzaju „kantor”, za pośrednictwem którego obcokrajowcy mogą płacić w walucie swojego kraju.

Jaki terminal płatniczy wybrać w ramach programu Polska Bezgotówkowa? Dostępny jest m.in. terminal tradycyjny – w wersji stacjonarnej lub przenośnej. Po upływie roku miesięczna opłata za jego wynajem wynosi 39 zł. Nowocześniejszym urządzeniem jest bezprzewodowy terminal Smart D220 z dotykowym ekranem, który po upływie 12 miesięcy przechodzi na własność przedsiębiorcy. Posiada wytrzymałą baterię, pozwala na przechowywanie elektronicznych potwierdzeń transakcji i nie wymaga zakupu papieru do terminala. Oba urządzenia akceptują płatności najpopularniejszymi kartami płatniczymi, telefonem komórkowym i systemem BLIK. Jak zakwalifikować się do programu Polska Bezgotówkowa i otrzymać darmowy terminal płatniczy? Więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl/oferta/.