Najbardziej popularne zawody w Krakowie – co było na topie w 2018r?

teacher-1280966_640

Popularność poszczególnych zawodów mocno zmienia się w perspektywie czasu – te zawody, które do niedawna były na topie, obecnie cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem, natomiast na prowadzenie pod względem popularności często wysuwają się te zawody, które do niedawna jeszcze nie staniały lub nie było na nich zbyt dużego wzięcia.

W Krakowie w ubiegłym roku można było zaobserwować spore zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT oraz z branż pokrewnych. Dużym zainteresowaniem cieszyli się więc programiści, web developerzy, administratorzy danych, projektanci stron internetowych czy testerzy oprogramowania. Przedstawiciele tych zawodów raczej nie muszą obawiać się bezrobocia czy problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Branża IT nieustannie się rozwija i rośnie w siłę, a specjaliści w tej dziedzinie mogą liczyć na stabilne zatrudnienie i bardzo dobre zarobki. Szczególnie w Krakowie sporo jest firm działających w tej branży, zapotrzebowanie na specjalistów będzie więc na pewno spore jeszcze przez długi czas.

Lektor nie narzeka na brak zajęcia

Popularnym zawodem w Krakowie i nie tylko jest też praca lektora. To dobra opcja dla osób, które chcą rozwijać się w kierunku pracy głosem, mają świadomość swoich umiejętności i predyspozycji, a także mają odpowiednie przygotowanie zawodowe. Choć praca lektora nie wymaga ukończenia konkretnych kierunków studiów, najlepiej w tej branży sprawdzają się osoby po szkołach aktorskich czy dziennikarskich, które potrafią operować głosem, mają odpowiedni akcent, wymowę oraz barwę głosu. Warto mieć świadomość, że lektor pracuje przede wszystkim głosem i jest to jego warsztat pracy, o który należy dbać. Praca lektora jest w ostatnich latach bardzo rozwojowa. Warto wspomnieć o nieustannie rozwijającym się rynku audiobooków, na którym nieustannie poszukiwani są dobrzy, nowi lektorzy, którzy są w stanie urzekać słuchaczy swoim głosem.

Branża beauty ma się świetnie

W Krakowie oraz w większości innych dużych miast bardzo popularne zawody to także wszystkie związane z branżą fit i beauty. Stale rośnie zapotrzebowanie na dobrych trenerów personalnych czy specjalistów od dietetyki, którzy doradzają nie tylko jak schudnąć, ale jak zachować zdrowie i kondycje dzięki temu, co znajduje się na talerzu. Świetnie radzą sobie także przedstawiciele zawodóow związanych z medycyna estetyczną i kosmetologią. Osoby, które decydują się na pracę w tej branży i na kształcenie na takich kierunkach, nie musza obawiać się braku zatrudnienia czy problemów ze znalezieniem pracy. Na dobrych specjalistów zawsze będzie zapotrzebowanie, gdyż nowoczesne gabinety medycyny estetycznej czy salony kosmetyczne powstają jak grzyby po deszczu. Taka praca to szczególnie dobre rozwiązanie dla pań, które są zainteresowane dbaniem o ciało czy urodę. Dzięki temu mogą zarabiać na tym, o faktycznie jest ich pasją i sprawia im przyjemność.

Sprawdź również:Jak zostać lektorem?

Inne tematy branżowe:

Zawód lektor – czy konieczne jest kierunkowe wykształcenie?
Motoryzacja to Twoja pasja? Czyli jak znaleźć zatrudnienie w motoryzacji?
Aplikujesz na stanowisko w serwisie samochodowym? Jak zwrócisz na siebie uwagę?