Top 5 zakładów zegarmistrzowskich w Krakowie. Który wybierzesz?

Watchmaker-1

Zarówno miasto Kraków, jak i branża zegarmistrzowska są niesamowite. Oba z tradycjami i szacunkiem do przeszłości, z perspektywami na przyszłość. Zatem – tak jak można byłoby się spodziewać – w byłej stolicy nie mogło zabraknąć zakładów zegarmistrzowskich, które naprawdę robią wrażenie. Zanim jednak podpowiemy wszystkim naszym czytelnikom gdzie naprawdę warto oddać zegarki będąc mieszkańcem Krakowa – kilka słów o samym zegarmistrzostwie, dla lepszego zrozumienia tego fachu, jak i zasad którymi kierują się poszczególne zakłady dla zapełnienia swoim klientom najwyższej jakości obsługi.

Zakłady zegarmistrzowskie – czym dokładnie się zajmują?

W zakładach zegarmistrzowskich pracują ludzie, którzy robią i naprawiają zegary. Najbardziej cenieni są ci, którzy pracują na wszystkich typach i rozmiarach zegarków, od małych po duże zegary (w tym zegary publiczne).

Niektórzy z nich mogą też uczestniczyć w tworzeniu zegarów naukowych (!), takich jak zegary atomowe czy te kontrolowane przez sygnały radiowe. Zegarmistrzowie mogą pracować na bardzo starych zegarach i zegarkach, naprawiać je i przywracać do czasów świetności. Mogą pracować na dowolnej części zegara lub obserwować – albo mechanizm wewnątrz, albo zewnętrzną osłonę.

Krakowskie zakłady zegarmistrzowskie, które polecimy oferują takie usługi jak:

• Otwieranie zegarka i sprawdzanie mechanizmów.
• Naprawianie lub wymiana podzespołów lub uszkodzonych części.
• Ponowne montowanie zegarków.
• Czyszczenie zegarków.
• Projektowanie nowych przypadków zegarów i mechanizmów.

Top 5 zakładów zegarmistrzowskich w Krakowie to:

1. Zegarmistrz Józef Ciepiela, ul. Grzegórzewska 9,
2. Kozela Marek Zegarmistrz, ul. Dietla 54
3. Kudela Tadeusz. Zegarmistrz, Aleja Pokoju 33
4. Surlas I. Zegarmistrzostwo, ul. Jerzmanowskiego 14
5. Zegarmistrzostwo Wojciech Strojny, ul. Sławkowska 10

Jak pracują aby zapewnić wysokiej jakości usługi?

projektowanie wnętrz warszawaPowyższe zakłady zegarmistrzowskie używają szeregu specjalistycznych urządzeń, takich jak tokarki, prasy wiertarskie, ultradźwiękowe urządzenia czyszczące i narzędzia ręczne (szczypce, szczypce, śrubokręty). Mogą też używać chemikaliów do czyszczenia zegarków i części. Niektórzy z nich dodatkowo pracują dla dużych firm zajmujących się zegarkami lub biżuterią lub w ogólnokrajowych sieciach. Jednak są to głównie zegarmistrzowie, którzy pracują na własny rachunek. Zazwyczaj pracują we własnym warsztacie, który jest w domu lub w innych pomieszczeniach. Może to być sklep przy uliczce, który klienci mogą odwiedzić z łatwością. Klienci, którzy nie mogą odwiedzić sklepu, wysyłają zegarki do zegarmistrza.

Co ich wyróżnia?

Mają dobre oko do szczegółów – to ważne, bowiem wnętrze zegarka jest precyzyjnie wykonane w bardzo małej skali. Poza tym każdy ten zegarmistrz, który projektuje i wykonuje nowe zegarki, zawsze chętnie spotka się z klientami, aby omówić projekt. Może to mieć miejsce w domu klienta, w warsztacie lub w uzgodnionym miejscu spotkań. Poza tym, większość tych zegarmistrzów posiada swoje strony internetowe do reklamowania swoich usług

Zakłady zegarmistrzowskie z Krakowa zebrał i opracował portal oferujący Zegarki Skagen Time & More