Kolejki pod biurami deweloperów – kolejny boom na krakowskim rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości w Krakowie liczy na kolejny solidny boom – i pewnie tak się stanie, dopóki stopy procentowe pozostaną niskie, a Polacy nadal będą przybywać do tego pięknego miasta w poszukiwaniu tańszych mieszkań. Lokalni specjaliści od rynków nieruchomości przewidują kolejny rok z rzędu silny popyt i poważną podaż, co wpłynie na korzystny wzrost cen nieruchomości w całym regionie.

To zdecydowanie silny rynek, w który warto zainwestować – i co do tego nikt nie ma wątpliwości. Chociaż ceny mogą się wydawać wyższe, to pozycje krakowskich nieruchomości są niezmiennie bardzo silne, a rekordowo niskie stopy procentowe wciąż przynoszą coraz to ciekawsze perspektywy dla osób ustawiających się w kolejkach do biur deweloperów. Na kanwie tego wciąż też powstają nowe ekscytujące plany rozwoju nieruchomości. Dzięki temu w Krakowie nadal można kupić dom wolno stojący z podwórkiem w miejscach takich jak Podgórze czy Bronowice – i nadal są bardzo tanie. Widać olbrzymią skalę wzrostu cen nieruchomości, ale ludzie pragną tutaj mieszkać, także wszyscy są i powinni być zadowoleni.

To, co dzieje się wokół krakowskiego rynku nieruchomości jest również bardzo ekscytujące.

Jest to działalność w regionie, który w ciągu ostatnich 10 lat niezmiennie zauważa znaczny wzrost i rozwój. Tutaj warto także zaznaczyć, iż spadek popytu ze strony inwestorów może mieć wpływ na niektóre obszary. Jeśli będzie odnotowane jako spadek to eksperci podkreślają, iż raczej będzie to stanem przejściowym, w którym niektóre sektory rynku będą silne, a niektóre sektory rynku nieco odejdą w dal – niezmiennie jednak Kraków pod względem nieruchomości będzie się trzymać naprawdę dobrze.

Tradycyjnie inwestor i rynek jednostkowy są pierwszymi, którzy się nie dokują i dzięki temu podstawowe i niedrogie mieszkania nadal będą dość łatwo dostępne na tym obszarze. Rynek handlowy jest bardzo silny i zwykle wskazuje inwestorom, ze warto aktualnie korzystać z tego znacznego wzrostu na rynku mieszkaniowym. A jeśli pojawiają się jakieś stany przejściowe to skłaniają one doświadczonych i wykwalifikowanych agentów do mądrego wykorzystania takiej sytuacji.

W centrum i nie tylko

Krakowskie centrum – to tutaj przede wszystkim oczekuje się wzrostu cen nieruchomości i rozwoju infrastruktury. Urząd zachęca wręcz do tworzenia tysięcy nowych domów na całym obszarze Krakowa, aby pomóc złagodzić kryzys finansów mieszkaniowych – jaki miał miejsce, jeszcze kilka lat temu. Oprócz nowych domów na gruntach zielonych, gdzie woda i inna infrastruktura już funkcjonują tworzy się także nowe osiedla i apartamentowce, aby zaspokoić ogromny napływ zainteresowania mieszkaniami w tym rejonie.

Pojawiają się też co chwilę projekty ustaw, pozwalając na wyeliminowanie biurokracji z systemu planowania zagospodarowania Krakowa w celu przyspieszenia rozwoju tego miasta. Szczególnie dąży się do tego, aby rady proponowały nowe uprawnienia do nadpisania ich decyzji w sprawie nieruchomości krakowskich, co tym bardziej pozwoli rozwinąć ten rynek.

Źródło: Dominium.pl – mieszkania Kraków