Terminal płatniczy – co warto wiedzieć przed zakupem?

20210616003128_g8f6df353d8fe1cfcafccc1c194543366e24e1830336c224392995a6e55fab54aa303b56e0cdd2eb07c9f7b3db58be0fe92305a73b1b1fb0a0caf365a87c8f48c_1280.jpg

Wybierając terminal płatniczy, zależy nam na tym, aby sprzęt był wytrzymały i funkcjonalny, a jego codzienne użytkowanie nie sprawiało problemów. Jak wybrać terminal płatniczy?

  1. Na co zwrócić uwagę wybierając terminal płatniczy?
  2. Rodzaje terminali płatniczych

Gotówka jest coraz rzadziej wybieranym środkiem płatności, a coraz więcej osób woli płacić kartą. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba pamiętać, aby mieć w portfelu odpowiednią ilość gotówki, nie ma też problemu z wydawaniem reszty. Dlatego właśnie terminal płatniczy jest rozwiązaniem niezbędnym w każdej placówce handlowej i usługowej, która ceni sobie komfort klientów.

Na co zwrócić uwagę wybierając terminal płatniczy?

Terminal płatniczy (POS) pozwala na uregulowanie należności za pośrednictwem karty płatniczej. Jest to dzisiaj bardzo popularne rozwiązanie wśród klientów, którzy cenią sobie wygodę i nie lubią nosić przy sobie gotówki. Warto więc umożliwić klientom taki rodzaj płatności, aby zachęcić ich do zakupów w swoim sklepie czy punkcie usługowym. Przed wyborem terminala płatniczego trzeba określić swoje wymagania, aby wybrać urządzenie jak najlepiej dopasowane do własnych potrzeb. Terminale płatnicze ułatwiają codzienną pracę, więc poza ceną, która jest oczywistym kryterium przy wyborze, warto również zwrócić uwagę na mobilność i niewielkie rozmiary, które pozwolą na wygodne korzystanie z urządzenia szczególnie wtedy, gdy nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią. Ceny terminali płatniczych są różne, dlatego można bez problemu dobrać model do własnych możliwości finansowych. Cena nie powinna być jednak jedyną kwestią braną pod uwagę podczas zakupu, ponieważ terminal musi być dostosowany przede wszystkim do potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej.

Rodzaje terminali płatniczych

Jeśli planujesz zakup terminala płatniczego, kluczowy będzie jego rodzaj. Do wyboru masz stacjonarny lub mobilny terminal płatniczy. Na mobilne terminale płatnicze zwróć uwagę wtedy, gdy potrzebujesz przenośnego urządzenia. Jeśli jednak nie jest to dla Ciebie istotna cecha, możesz postawić na terminal stacjonarny. Dobrej jakości terminale płatnicze wyróżniają się wytrzymałą konstrukcją, są też funkcjonalne i łatwe w codziennym użytkowaniu. Profesjonalny terminal powinien posiadać wydajny procesor, nowoczesny system oraz rozbudowaną pamięć, aby umożliwiać wykonywanie bezpiecznych i szybkich transakcji. W przypadku terminala mobilnego istotna jest wysoka jakość sygnału GPRS, co zapewnia wydajna antena. Jeśli chcesz, aby terminal był wygodny i łatwy w użyciu, możesz wybrać takie urządzenie, które posiada niewielkie rozmiary i ergonomiczny kształt.