Materiały na uniformy pracowników restauracji – jakie, dla kogo?

restaurant-939437_1280

Otwarcie restauracji to satysfakcjonujące doświadczenie. Zrób to, wybierając odpowiedni strój dla personelu dla swojej restauracji, pamiętając o swojej marce i celu. Ponieważ odpowiedni strój personelu zdecydowanie pomoże wyróżnić Twoją restaurację.

Klienci zauważają, jak Twoi pracownicy są ubrani i oceniają Twoją restaurację na podstawie tego, jak strój odpowiada ich oczekiwaniom. Nie tylko tworzy niepowtarzalną identyfikację, ale także chroni wizerunek Twojej restauracji tworząc niepowtarzalną markę.

Promuje również produktywne środowisko, które spełnia wszystkie wymagania BHP. Upewnij się, że uniformy Twoich pracowników – bez względu na to, czy chodzi o fartuch kelnerski, czy spodnie kucharskie – mają te kluczowe elementy:

• komfort,
• kolor,
• konserwację,
• materiały.

Są to podstawowe, ale niezbędne rzeczy, które sprawiają, że strój personelu jest wszechstronny, a jednocześnie zapewnia mu bezpieczeństwo. Dodatkowo poprawia prawidłowe warunki sanitarne i działa na branding Twojej restauracji. W Twojej restauracji pracują różne stanowiska i osoby, które będą wymagały różnych strojów, a każdy z nich może wymagać innego materiału w zależności od potrzeb personelu.

Z tego powodu warto wziąć pod uwagę te krótkie wskazówki przy zakupie lub projektowaniu uniformów dla szefów kuchni i kelnerów w restauracji.

Tkanina na stroje szefa kuchni

Niezbędnym elementem stroju szefa kuchni jest bluza. Tkanina z grubej bawełny może być najlepszą opcją. Materiał oddycha, co zapobiega przegrzaniu kucharzy, zwłaszcza gdy mają kontakt z gorącymi powierzchniami. Ciężka bawełna jest również trwała, nawet jeśli często ją pierzesz. Połączenie komfortu i bezpieczeństwa to podstawa.

Spodnie

Twoi kucharze powinni mieć możliwość wygodnego i szybkiego poruszania się po kuchni. Zalecane są luźne bawełniane spodnie oraz bardziej pojemne opcje zwiększające mobilność i cyrkulację powietrza, co umożliwi im swobodne i wygodne poruszanie się.

Tkaniny na stroje kelnerów/kelnerek

Koszule

Koszulki polo, t-shirty z nadrukami sitodrukowymi lub koszule mogą być koszulami dla Twoich kelnerów. Rodzaj koszuli, z której będziesz korzystać, określi, jaki materiał wybrać, ale możesz również zwrócić szczególną uwagę na wygodę. W przypadku kelnerów pracujących na zewnątrz w czasie upałów wybierz bawełnę i inne naturalne tkaniny, które przepuszczają powietrze. W przypadku osób przebywających w chłodnym otoczeniu należy stosować tkaniny izolacyjne, takie jak poliester.

Fartuchy

W przypadku fartuchów ważne jest, aby wybierać trwałe materiały, które dobrze znoszą częste pranie i plamy. Mieszanka poliestru i bawełny lub ciężkie płótno to tkaniny, których możesz użyć. Możesz również wziąć pod uwagę tkaninę odprowadzającą wilgoć, która jest wykonana z poliestru i będzie odprowadzać wilgoć z fartucha – utrzymując go w chłodzie i suchości.

Planowanie jest kluczem do sukcesu, gdy tworzysz odzież dla personelu restauracji. Potrzebujesz pomocy w znalezieniu najlepszych opcji dla Twojej firmy? Skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy zajmują się tym zawodowo.