Symptomy uzależnienia Twojego dziecka od marihuany

pobrane

Choć z wielu stron można usłyszeć o korzystnych dla zdrowia właściwościach marihuany, nie należy zapominać, że jest to narkotyk, który może prowadzić do uzależnienia i powodować wiele problemów życiowych i psychicznych. Szczególną uwagę powinni zwracać rodzice dorastających dzieci, które są w takim wieku, że często sięgają po różnego rodzaju używki.

Jeszcze do niedawna najpowszechniejszą używką wśród nastolatków był alkohol. Młodzież sięgała po niego dosyć powszechnie, nie zdając sobie sprawy ze skutków, jaki nadmierne spożywanie alkoholu może spowodować w rozwijającym się organizmie i w psychice. Obecnie dużo poważniejszym problemem są inne substancje psychoaktywne, w szczególności marihuana, która jest bardzo dostępna i młodzież w wieku nastoletnim ma z nią styczność dosyć często.

Eksperymenty z używkami nie prowadzą do niczego dobrego

Eksperymenty z różnymi używkami są wśród młodzieży na porządku dziennym. Niektórzy nastolatkowie chcą jedynie spróbować, a następnie nie sięgają po raz kolejny po używkę. Inni natomiast zaczynają stosować marihuanę regularnie, nie wiedząc, że może mieć ona bardzo negatywny wpływ na ich rozwój, w szczególności na umysł. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest czyste i nie sięga po substancje zakazane, sprawdź objawy uzależnienia od marihuany i upewnij się, że nie dotyczą one Twojego potomka. Uzależnienie od marihuany postępuje dosyć szybko, gdyż palenie powoduje same przyjemne stany. Przede wszystkim odpręża i relaksuje, pozwala oderwać się od problemów życia codziennego. Wiele osób sięga po marihuanę na imprezach, dlatego dobrze jest sprawdzać nastolatka, gdy ten wraca z urodzin czy innej okazji od kolegi. Oczywiście, w przypadku marihuany można zaobserwować klasyczne objawy, jakie powoduje zażycie narkotyków, czyli rozszerzone źrenice, problemy z komunikacją czy pewnego rodzaju otępienie.

Jak wykryć, że nastolatek ma styczność z narkotykami?

Regularne palenie marihuany powoduje już dosyć zauważalne dla osób postronnych konsekwencje i objawy. Osoba uzależniona od palenia ma problemy z wysławianiem się, dużo dłużej zajmują jej procesy myślowe, przyswajanie wiedzy czy choćby odpowiadanie na zadawane pytanie. Uzależnienie od marihuany cechuje również tak zwany zespół amotywacyjny, w którym osobie uzależnionej nic się nie chce, nie ma żadnego celu, traci zainteresowania jakąkolwiek życiową aktywnością. Jedynym celem w życiu staje się zdobycie pieniędzy oraz kupienie sobie kolejnej porcji narkotyku. Rodzice, którzy zauważają o swoich dzieci jakiekolwiek niepokojące objawy, powinni zacząć od szczerej rozmowy z dzieckiem. Jednak nie ma się co oszukiwać, raczej żaden nastolatek nie przyzna się do palenia marihuany ani do tego, że ma problem z uzależnieniem. Warto wtedy sięgnąć po bardziej miarodajne środki i zrobić dziecku test na obecność narkotyków w moczu. Substancja czynna marihuany, czyli THC, może utrzymywać się w organizmie nawet przez wiele tygodni. Test będzie więc pozytywny nawet wtedy, gdy nastolatek na kilka dni przed jego wykonaniem nic nie palił.

Materiał opracowanie wspólnie z seriwsem https://vaporroom.pl