Święta bez smogu dzięki Plasmacluster

fg

Święta Bożego Narodzenia – magiczny czas, kiedy można nieco zwolnić tempo i spędzić wspólne chwile w gronie najbliższych. Co roku pojawia się jednak pytanie, czy spędzić je w zaciszu domowym czy może zmienić otoczenie? Coraz więcej z nas postanawia przełamać świąteczną rutynę i wybiera rodzinne wyjazdy w polskie góry, a także w bardziej egzotyczne zakątki świata, gdzie Boże Narodzenie świętuje się w nieco inny sposób.

Niezależnie od tego, jaki sposób wybierzemy na spędzenie tego wyjątkowego czasu w roku, niezwykle ważne jest to, by zadbać o komfort swój i swojej rodziny. Jednym z największych wrogów beztroskich świąt jest smog, który staje się coraz większym utrapieniem nie tylko w większych aglomeracjach, ale również w mniejszych miasteczkach, gdzie zagrożenie nie jest widoczne gołym okiem. Zatem jak spędzić święta bez smogu? Poniżej przedstawiamy krótki poradnik.

Smog nie daje za wygraną

Jakość powietrza w Polsce niestety wciąż pozostawia wiele do życzenia, choć władze podejmują kolejne działania, które mają przyczyniać się do redukcji smogu. Czym właściwie jest smog? To nic innego jak mieszanka mgły z dymem i spalinami, która ma niezwykle szkodliwy wpływ na ludzki organizm. Najbardziej zagrożone na jej działanie są dzieci i osoby starsze, których mechanizmy obronne są osłabione.

Smog prowadzi nie tylko do takich chorób jak astma czy przewlekłe zapalenie oskrzeli, ale nawet do śmierci. Co roku z jego powodu umiera kilkadziesiąt tysięcy ludzi, co powinno dać nam do myślenia.

Święta poza domem

Wielu Polaków nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez tradycyjnej wigilii przy rodzinnym stole obfitującym w staropolskie potrawy. Jednak ogrom przygotowań do tych kilku dni w roku może nieco zniechęcać. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej wybieramy święta w hotelach czy pensjonatach. Oczywiście najpopularniejszym kierunkiem są Tatry czy Bieszczady, gdzie wbrew pozorom jakość powietrza nie jest niestety najlepsza. Smog gromadzi się bowiem w dolinach i kotlinach, których w miejscowościach górskich nie brakuje.

Kierunkiem o wiele bardziej sprzyjającym świętom bez smogu jest Polska północno-wschodnia, czyli urokliwe Mazury czy niedoceniane Podlasie. Zaludnienie i zagospodarowanie tamtejszych terenów jest zdecydowanie mniej uciążliwe dla środowiska, co w połączeniu z rozległymi, zielonymi terenami daje warunki wręcz idealne do zimowego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Co ciekawe, co roku rośnie zainteresowanie wycieczkami zagranicznymi w okresie bożonarodzeniowym. Dużą popularnością cieszą się takie kierunki jak Wyspy Kanaryjskie, włoskie wyspy jak Sycylia czy też śnieżne Alpy, gdzie świąteczną atmosferę czuć w powietrzu, w przeciwieństwie do smogu.

Święta w domowym zaciszu

Zdecydowana część Polaków bez wątpienia spędza święta we własnym domu. Oprócz świątecznych ozdób czy wyśmienitego jedzenia, warto zadbać o jeszcze jeden istotny element – czyste powietrze. Z pomocą przychodzą nowoczesne oczyszczacze i nawilżacze powietrza marki Sharp, które świetnie radzą sobie z eliminowaniem z powietrza nie tylko smogu, ale również alergenów czy szkodliwych drobnoustrojów. Seria UA-HG Sharp działa w oparciu o innowacyjną technologię Plasmacluster, czyli generowaniu jonów dodatnich i ujemnych, które otaczając się cząsteczkami wody tworzą struktury niszczące wszystkie zanieczyszczenia spotykane na swojej drodze. Urządzenia marki Sharp z funkcją Plasmacluster dbają nie tylko o jakość powietrza w domu, ale również o jego odpowiednie nawilżenie.