Przekaz na naklejce – w jaki sposób Krakowianie promują swoje pomysły?

Aranzacja_49038185-min

W dzisiejszych czasach wiele jest form przekazu i możliwości promowania ciekawych pomysłów czy inspirujących treści. Chociaż w kwestiach reklamowo-promocyjnych bezsprzecznie wygrywają dziś różne formy wirtualnego przekazu, nie należy zapominać także o tradycyjnych materiałach graficznych, które są obecnie nowoczesne, doskonałej jakości i dają ogromne możliwości, które można wykorzystać w przestrzeni miejskiej lub wewnątrz budynków.

Tradycyjne materiały reklamowe, które maja trafiać do świadomości dużych grup odbiorców, to przede wszystkim billboardy, plakaty reklamowe, rożnego rodzaju postery czy banery umieszczane w przestrzeni miejskiej. Mieszkańcy Krakowa są przyzwyczajeni do takich materiałów, gdyż mogą je spotkać praktycznie na każdym kroku. Plakaty czy billboardy widujemy na co dzień na dużych budynkach, przystankach autobusowych czy tramwajowych, słupach ogłoszeniowych czy w innych miejscach, które są masowo uczęszczane. Im bardziej przemyślane miejsce powieszenia plakatu czy posteru, tym większe szanse, że trafi on do odpowiedniej grupy docelowej.

Naklejki pełne pozytywnego przekazu

Poza plakatami czy billboardami, w dużych miastach bardzo popularne są też naklejki promujące ciekawe pomysły, reklamujące dobre produkty, a także informujące o ciekawych kampaniach społecznych. Dużą zaletą naklejek są ich niewielkie rozmiary, dzięki czemu można je umieścić praktycznie wszędzie. Nie brakuje naklejek w tramwajach, na tablicach ogłoszeniowych czy innych mocno uczęszczanych miejscach. Dużą zaleta naklejek jest także fakt, że można je bez problemu przykleić, a dosyć trudno zerwać. Można więc mieć pewność, że przekaz zostanie obejrzany przez dużą grupę ludzi. W przypadku chociażby plakatów takiej pewności nie ma, gdyż bywają one zrywane nawet po kilku minutach od powieszenia. Skuteczność takiego przekazu bywa więc dosyć znikoma. Warto zainwestować więc w dobrej jakości naklejki, dzięki którym można promować ciekawe pomysły, przekazywać ciekawe, inspirujące treści, a także szerzyć na ulicy różne formy sztuki wysokiej.

Dobry projekt, solidne wykonanie

Aby naklejki w przestrzeni miejskiej były zauważalne i spełniały swoje zadanie, muszą być odpowiednio zaprojektowane i doskonale wykonane. Pamiętajmy, że naklejka zwykle jest dosyć niewielka, a więc i przekaz mamy dosyć ograniczony jego powierzchnia. Naklejka powinna być spójna pod względem graficznym i tekstowym, nie powinna zawierać elementów, które wprowadzałyby ład i bałagan. Warto skorzystać z pracy profesjonalnego grafika, który nawet z naklejki jest w stanie stworzyć prawdziwe dzieło sztuki wizualnej. Naklejki powinny być też właściwie wykonane, trwale, wytrzymałe oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych. Pamiętajmy, że naklejki często trafiają w miejsca, w których są narażone na palące słońce, wilgoć czy wodę deszczową. Muszą więc być wykonane z doskonałej jakości materiałów, aby ich wygląd nie psuł się z dnia na dzień.