Estetyka i przechowanie – czyli poszukujemy nowych mebli do łazienki!

Przechwytywanie

Jest to jeden z najmniejszych pokoi w domu – a także jeden z najłatwiejszych do odświeżenia i remontu. Twoja łazienka może wyglądać zupełnie inaczej dzięki nowym meblom łazienkowym.

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak zmienić wygląd tego pokoju, jednocześnie dbając o swój budżet. Aktualizacje łazienek nie muszą być przerażające ani tak drogie, jak myślałeś!

Spójrz na swoje potrzeby dotyczące przechowywania

Przechowywanie jest prawdopodobnie najważniejszą potrzebą na liście rzeczy w ramach remontu łazienek. Nawet jedna osoba może szybko przytłoczyć przestrzeń wszystkimi rzeczami, które muszą znajdować się w łazience. Pościel i ręczniki? Oczywiście, a do tego szampon, odżywki, płyny, mydła do kąpieli, produkty do stylizacji włosów? Zdecydowanie.

A co powiesz na suszarki do włosów, narzędzia do stylizacji włosów i golarki? Makijaż – cały makijaż. Dodatkowe produkty papierowe. Każdy produkt do higieny jamy ustnej. Paczki brzytew, mydła, bawełny? Świece, kąpiel bąbelkowa? Środki czystości? Co z koszem na bieliznę? Pojedyncze regały łazienkowe, które znajdziesz tutaj to zdecydowanie za mało na takie potrzeby. Trzeba się postarać o więcej mebli, inaczej trzeba będzie się kłócić – i na szczęście meble łazienkowe to przede wszystkim przechowywanie.

Po dokonaniu inwentaryzacji wszystkich swoich przedmiotów, poszukaj szafek z lustrem, które pomogą ci porządnie schować cały asortyment, ręczniki i dodatki. Głębokie szuflady mogą pomieścić wysokie butelki, narzędzia do stylizacji i inne nieporęczne przedmioty, a pod schowkiem zlew pomoże uporządkować stosy ręczników i środki czyszczące.

Dobry dostawca mebli łazienkowych będzie miał wybór stylów i rozmiarów, które pomogą Ci to wszystko pięknie zorganizować.

Zastanów się nad ulubionym stylem

Meble łazienkowe mogą wywrzeć ogromny wpływ na Twoją przestrzeń. Czy tęsknisz za eleganckim, minimalistycznym otoczeniem, w którym możesz się zrelaksować i wyciszyć? Czy bardziej rustykalny wygląd uzupełniony przez rośliny i naturalny klimat estetyczny jest tym, czego szukasz?

Podejmując decyzję o ograniczeniu budżetu, weź pod uwagę wykończenia i kolory. Drewniane lub ceramiczne blaty toaletowe oferują zupełnie inny wygląd. Biel jest klasyczna i może sprawić, że mała przestrzeń stanie się bardziej przestronna. Nawet rozmiar i kształt blatu w łazience może nadać ton nowemu wyglądowi łazienki.

Na szczęście nie jest to coś, na co musisz zdecydować na podstawie małych zdjęć online, przynajmniej jeśli mieszkasz w większym mieście, takim jak Kraków, gdzie nie brakuje dużych salonów łazienkowych. Taki salon wystawowy to świetne miejsce do odwiedzenia i zobaczenia wszystkich tych pomysłów osobiście. Zawsze warto zabrać ze sobą kilka pomysłów na zakupy, zapisując zdjęcia w telefonie.

Podobnie, zrób kilka ujęć swoich ulubionych projektów, gdy tam jesteś. Pomogą Ci wybrać najlepszy wygląd przestrzeni po powrocie do domu – bowiem okazuje się, że online zwykle możesz dostać dużo lepsze ceny za to, co spodobało Ci się w fizycznym salonie.